Sport
10/05/2020 Josef Pešout

​Házenkářky Poruby by měly hrát Český pohár až v srpnu

Exekutiva Českého svazu házené kvůli pandemii nového typu koronaviru zrušila národní play off ženské nejvyšší soutěže. Titul za tuto sezonu nebude udělen.

Final Four domácího poháru bylo po dohodě se všemi účastníky odloženo na srpen. Do finálového turnaje se kvalifikoval i celek DHC Sokol Poruba.

Kromě ostravského týmu se ve finálové části mají představit i házenkářky Mostu, Písku a Olomouce. Předběžným termínem je 22. a 23. srpen, původně se mělo hrát v polovině března, ale už k tomu nedošlo.

„Pro dohrání Final Four se vyslovila všechna čtyři zúčastněná družstva. Soutěžní komise ČSH souhlasí s dohráním přesto, že Final Four proběhne až v následujícím soutěžním ročníku. Předpokládá se stejný formát a místo, jak bylo plánováno," uvedl podle ČTK předseda soutěžní komise Petr Novák pro svazový web.

Ženská nejvyšší soutěž následovala mužskou extraligu, která byla předčasně ukončena už na začátku dubna a mistrovský titul rovněž nebyl udělen. Svaz pouze v obou soutěžích pro marketingové potřeby klubů vyhlásil pořadí na základě odehraných kol základní části.

Ženám, které hrají základní část coby česko-slovenskou interligu, vládl Baník Most. Severočeský celek už v únoru společnou soutěž s bývalým federálním partnerem s předstihem vyhrál a potvrdil roli nejlepšího českého klubu v ženské házené. Interliga byla předčasně ukončena 31. března dvě kola před závěrem základní části.

Tancoš ocenil ostravský tým

„Chystali jsme se na play off, v němž jsme chtěli potvrdit dominanci. Máme ale současně i respekt k našim soupeřkám. Dobrou sezonu absolvovaly i týmy pražské Slavie a Poruby, které jistě pomýšlely na také vysoké ambice,“ konstatoval mostecký trenér Jiří Tancoš. Házenkářky Poruby figurovaly v horní části tabulky. A zajistily si případný boj o ligové medaile.

V národním play off se měly představit čtyři nejlepší české celky včetně Sokola Poruba. "Pro dohrání soutěže formou play off se vyslovilo pouze jedno družstvo, ostatní tři se vyslovila striktně proti," dodal Novák.

„Argumenty pro dohrání spočívaly především v oblasti marketingového zhodnocení play off, argumenty proti byly zejména zdravotní riziko, nízký objem tréninkové přípravy, rekonstrukce hal, ukončení platnosti smluv některých hráček nebo jejich studijní povinnosti," upřesnil Novák.

O účastnících příštího ročníku soutěže exekutiva teprve rozhodne s ohledem na výsledky v této sezoně.

Sdílejte článek