Nejnovější zprávy: ​Hněv, film o hornících, který výjimečně není z Ostravy Při střetu osobního a nákladního auta zemřel člověk

Společnost

Hejtman zveřejnil unikátní data. Ukazují, jak je koronavirus zákeřný

Hejtman Moravskoslezského kraje a šéf moravskoslezského krizového štábu Ivo Vondrák dnes na facebookovém profilu zveřejnil unikátní data.

Graf: KHS Ostrava

Ta ukazují, jaké příznaky měli doposud pozitivně testovaní lidé na koronavirus v Moravskoslezském kraji.

Z tabulky vyplývá, že příznaky mohou mít řadu různých podob.

"Myslím, že tato statistika je velmi zajímavá. Bohužel třetina osob bez potíží poukazuje na to, jak je tento virus zákeřný," uvedl k tabulce hejtman Ivo Vondrák.

Závažné je především vysoké procento (bezmála 33%) nakažených, kteří neměli před testováním žádné potíže.

Na dotaz, o jaké testované jedince jde, když dosud se u nás testují jen lidé s příznaky, hejtman odpověděl, že jde o dohledané lidi, kteří měli kontakt s již pozitivně testovanými.

I když od tohoto výčtu odečteme bezmála 7 procent nakažených, u kterých nebyly potíže při testování specifikovány, jde pořád o velmi vysoké procento.

Vysvětluje to také, že mnozí přenašeči mohli koronavirus přenášet na další lidi ve svém okolí, aniž by pociťovali jakékoli příznaky.

Mezi dalšími nejčastějšími příznaky je především horečka (v tabulce označena latinsky febrilie), kašel, celková slabost, bolest svalů a hlavy.