Společnost
19/03/2016 ČTK

Hlavní hvězdou elektronické scény Colours bude duo Kiasmos z Islandu

Hlavní hvězdou elektronické scény festivalu Colours of Ostrava bude letos islandské duo Kiasmos, které mixuje klasickou hudbu s technem.

Mezi 12 interprety na této scéně bude například i britský Erol Alkan, který je uznávaný jako jeden z největších mistrů remixování, řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

„Loňský koncept výběru zaměřeného na to nejzajímavější ze současné elektronické scény jsme se pro velký úspěch rozhodli zopakovat,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová. Pořadatelé podle ní tentokrát scénu umístí do velkého stanu nedaleko Dolu Hlubina, který bude stejně jako loni sloužit jako oficiální afterparty zóna po uzavření hlavního areálu.

Po čtyřech letech do České republiky právě na Colours of Ostrava zavítá se svým DJským projektem UNKLE Sounds James Lavelle, ústřední postava slavné britské trip-hopové legendy UNKLE.

Britský Erol Alkan je zase uznávaný jako jeden z největších mistrů remixování a DJského řemesla. „Podílel se na deskách Klaxons, nebo Franz Ferdinand, vystoupil po boku Daft Punk nebo Madonny,“ uvedl dramaturg Electronic stage Adam Kaňa. V České republice se představí poprvé.

Patnáctý ročník Colours of Ostrava se uskuteční od 14. do 17. července. Vystoupí na něm i islandská skupina Of Monsters and Men. V Česku autoři hitu Little Talks zahrají poprvé.

Další velkou hvězdou bude britský písničkář Passenger. Klip k jeho písni Let Her Go na internetu vidělo víc než 800 milionů lidí. Už dříve oznámenými jmény jsou například ANOHNI: Antony & the Johnsons + Oneohtrix Point Never + Hudson Mohawke, CC Smugglers, The Unthanks nebo My Baby.

Loni Colours of Ostrava navštívilo přes 43.000 návštěvníků, festival nabídl přes 300 programových bodů na 16 otevřených i krytých scénách.

Sdílejte článek