Nejnovější zprávy: Obrazem: Ve Starých Hamrech soutěžili dřevorubci i kuchtíci gulášů Pět zraněných při vážné nehodě. Řidič bezohledně předjížděl

Byznys

Hledá se podnikatel roku!

Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka vyhlásila další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje.

Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců.

Loňským vítězem se již podruhé stal Gevorg  Avetisjan, jednatel a majitel společnosti Marlenka international s.r.o., známý výrobce originálních medových dortů z Frýdku-Místku. Nezávislá porota, které předsedal Jiří Hlavatý ze společnosti JUTA, držitel titulu EY Podnikatel roku 2013, ocenila jeho nesmírnou pracovitost, cílevědomost a houževnatost a především trvale rostoucí obrat i zisk firmy v řádu desítek procent ročně.  Moravskoslezský kraj je jedním z nejúspěšnějších v soutěži EY Podnikatel roku – vzešli odsud již tři národní vítězové, Jannis Samaras, Kofola (2011), Adam, Valdemar a Mariusz Walachové, WALMARK (2010), a Pavel Juříček, BRANO Group (2006).

„Vážíme si slušných podnikatelů, za jejichž úspěchem stojí poctivá práce. Jsou tahouny české ekonomiky, dávají práci desítkám či stovkám lidí, významně pomáhají rozvoji regionů, ve kterých působí, a zároveň zajišťují České republice respekt v zahraničí. Věřím, že jich je mnoho, jen o nich často ještě nevíme. Chtěla bych proto vyzvat veřejnost, aby nám pomohla je objevit. Nominujte podnikatele ze svého města či kraje, kterého si vážíte, ať se o něm mohou dozvědět i ostatní a inspirovat se jeho podnikatelským příběhem,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

„Podnikání a podnikavost jsou kvality a vlastnosti, na nichž je nejen možné, ale také potřebné stavět budoucnost našeho regionu. Nezříkáme se pomoci z centra a potřebujeme ji, avšak  cestu k restrukturalizaci průmyslové základny našeho kraje a od ní vedoucí cestu ke zlepšení jeho sociální situace můžeme startovat také na kapitálu, který je v našich vlastních lidech. Schopnost rozumět technice a rozvíjet ji patří mezi kvality našich lidí, proto podporujeme technické vzdělávání a spolu s ním všechny poctivé podnikatele našeho regionu. Nejsou kreativní pouze z ohledu na vlastní prospěch, jejich aktivity mají i nezanedbatelný sociální rozměr. Proto má tato soutěž naši trvalou podporu, stejně jako Cena hejtmana za společenskou odpovědnost a Inovační firma Moravskoslezského kraje,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.