Nejnovější zprávy: ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša ​Více než dva tisíce dětí se díky Outlet Areně Moravia podívají do Světa techniky

Sport

Hokejisté AZ Residomo Havířov v sobotu zahajují sezonu

Jubilejní sezónu v letošním ročníku Chance ligy odehrají hokejisté AZ Residomo Havířov. Klub totiž oslaví 90 let od svého založení.

Foto: Sarah Ráblová

Chystá mnoho doprovodných aktivit včetně oslav, které jsou naplánovány na 27. října. Havířovští chtějí s mladým kádrem hrát rychlý a útočný hokej a zabojovat o play-off.

„Vstupujeme do deváté sezóny novodobého AZetu, která bude v mnoha ohledech jiná než ty předchozí. V jejím průběhu nás čekají oslavy, na kterých už přes rok pracujeme. Chystáme putovní výstavu, slavnostní utkání, akce pro školy a spoustu dalšího. V servisu pro fanoušky chystáme řadu novinek, například zavedení online ticketingu nebo brzy také vratných kelímků s logem klubu. Hlavní náplní naší práce ale zůstává hokej samotný,“ říká úvodem prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

U týmu zůstává hlavní trenér Jiří Režnar, který nastoupil do funkce v průběhu sezóny a vyznačuje se prací s mladými hráči. Po jeho boku bude na lavičce jako asistent stát sportovní manažer klubu Patrik Rimmel a trenérské duo doplňuje také trenér brankářů Dušan Šafránek a nově i kondiční trenér Pavel Horyl.

„Pokračujeme v práci s našimi odchovanci, a ještě více chceme zapojovat mladé z naší juniorky. V přípravě jsme hráli rychle a útočně a na to chceme navázat i v lize. Pokud zapracujeme na nedostatcích, kluci budou zodpovědně plnit své role a udržíme si bojovnost a týmového ducha, které teď máme, budeme se prát o postupové příčky do vyřazovacích bojů,“ věří Patrik Rimmel.

I do další sezóny s klubem vstupuje významný generální partner, společnost Residomo. „Pevně věřím, že spolupráce přinesla klubu finanční perspektivu na delší období. S dalšími partnery se letos podílíme na nových dresech pro mládež. Společně s klubem organizujeme i další projekty – na školách nebo při úklidu Beskyd a mnoho dalšího. Výrazně také pomáháme řešit bytové podmínky hráčů. Jsme rádi, že ve městě, kde máme 13 tisíc bytů, můžeme našim nájemníkům nabídnout jako benefity i vstupy na utkání,“ těší se ze spolupráce generální ředitel společnosti Residomo Jan Rafaj.

Poprvé se AZ předvede domácím fanouškům tuto sobotu 8. září od 17:30 proti Litoměřicím a zve všechny fanoušky nejen na tento zápas, ale i na celou jubilejní sezónu. Středobodem oslav bude 27. říjen – na tento den klub chystá bohatý program.

Pro fanoušky je připravena také putovní výstava mapující historii klubu. Ta byla poprvé k vidění na tiskové konferenci, odkud se přesunula do kina Centrum. 17. září bude společně s autogramiádou hráčů uvedena v hypermarketu Globus a následně poputuje po havířovských školách, které se zapojily nebo ještě zapojí do projektu Školní tribuna.