Nejnovější zprávy: Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku. Ostrava bude mít rekordní rozpočet. Přesáhne 12 miliard

Sport

Hokejisty Poruby převzal Režnar. Moravec u týmu končí

Hokejisté prvoligové Poruby už podruhé v sezoně mění trenéra. Hlavním koučem ostravského celku se stal Jiří Režnar.

Jiří Režnar se stal novým trenérem Poruby. Foto: Michal Polák/AZ Havířov

Poruba vstupovala do sezony s trenérem Jiřím Šejbou, jeho ostravská mise ale nebyla moc dlouhá ani úspěšná. Bývalého reprezentačního útočníka tak vystřídal ve funkci Karel Suchánek, jenž Porubu vedl už loni.

Ostravané se pod jeho vedením zvedli a začali bodovat, vedení klubu se ale odhodlalo k další změně. Novým koučem Poruby byl v sobotu jmenován Jiří Režnar, jenž působil od roku 2017 v Havířově. Na lavičce AZetu měl dobré výsledky, už loňská sezona ale havířovským nevyšla, tým tápal i letos, a tak byl Režnar před pár dny od týmu odvolán.

Bez práce však dlouho nezůstal a stal se novým trenérem Poruby. U týmu však zůstává i Suchánek, který bude nově asistentem. Na lavičce ovšem končí dosavadní asistent David Moravec, jenž se vrací k mládeži.

„Jelikož byli oba dočasní trenéři plně vytížení s mládeží, kde v současnosti potřebujeme maximální starost, rozhodli jsme se jak Karlu Suchánkovi, tak Davidu Moravcovi ulehčit ruce. Oba předvádějí perfektní práci, příchod Režnara pomůže A-týmu a věřím, že se výkonnost celku pozvedne,“ uvedl pro klubový web generální manažer Poruby Pavel Hinner.