Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Sport

​Hokejové Vánoce aneb Ostrava a Třinec přivítají nejlepší juniory světa

Plánujete si program na vánoční svátky? Máte rádi hokej? A chcete vidět budoucí světové hvězdy v plném nasazení?

Máme pro vás jednoznačný tip - do České republiky se totiž vrací vrcholná hokejová akce. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 se uskuteční od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 v Ostravě a v Třinci. Pozor, o vstupenky je mimořádný zájem!

“Světový šampionát ‘dvacítek’, jak mu obvykle říkáme, je z pohledu světového hokeje jednou z nejvýznamnějších akcí - co se týče důležitosti, řadí se za olympijské hry a mistrovství světa dospělých. Jsme rádi, se po letech se opět vrací do České republiky a věříme, že čeští diváci si najdou cestu do hal, aby sledovali nejtalentovanější hokejisty dané věkové kategorie,” řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Juniorský šampionát se v České republice konal celkem třikrát - v roce 1994 hostily šampionát města Ostrava a Frýdek-Místek, v roce 2002 se uskutečnilo v Pardubicích a Hradci Králové a naposledy se na českém území představily “dvacítky” v roce 2008 v Pardubicích a v Liberci.

Na přelomu let 2019 a 2020 najde šampionát dějiště v Moravskoslezském kraji. Ostrava přivítá mistrovství světa světový šampionát dvacetiletých hokejistů podruhé, v zápasech skupiny B v OSTRAVAR ARÉNĚ se představí domácí český tým, silné výběry Kanady a USA, plus reprezentace Ruska a Německa.

V třinecké WERK ARENĚ, kde se světový hokejový šampionát uskuteční poprvé, najdou zázemí Slovensko, úřadující mistři světa z Finska, ale také Švédsko, Kazachstán a Švýcarsko.

“Na juniorském šampionátu je možné vidět hráče, ze kterých se v budoucnu mohou stát hvězdy,” říká Martin Urban, generální sekretář Českého hokeje.

“Jednoho z takových hráčů, brankáře Petra Mrázka, jsme si vybrali za ambasadora šampionátu. Rodák z Ostravy byl vyhlášen nejlepším brankářem na juniorském mistrovství světa v Edmontonu a Ottawě v roce 2012 a rok po tomto šampionátu odchytal svůj první zápas v NHL.”

Silueta vítězného gesta Petra Mrázka se dokonce stala inspirací pro logo mistrovství.

Vánoční svátky budou v Moravskoslezském kraji hokejové - o šampionát je mimořádně vysoký zájem. Organizátoři totiž zvolili příznivou cenovou politiku. Vstupenky na zápasy základní skupiny jsou ve třech cenových kategoriích dle atraktivity zápasů - 290 Kč, 240 Kč a 140 Kč.

Za 290 Kč mohou diváci zhlédnout čtvrtfinálová utkání, která se odehrají v obou městech: dvě v Ostravě i dvě v Třinci. Závěrečná část turnaje se uskuteční v Ostravě - semifinále a finále se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ. Na semifinále budou vstupenky k dispozici za 290 Kč, zápas o bronz vyjde fanoušky na 350 Kč a finálový duel na 450 Kč.

Pro fanoušky, kteří si chtějí užít strhující utkání s maximálním komfortem, je v nabídce VIP hospitality program. Ceny VIP vstupenek začínají na 1480 Kč (vstupenka + voucher do VIP LOUNGE).

VIP hospitality balíček zahrnuje kromě vstupenky na zápas také vstup do prostoru VIP LOUNGE, který bude návštěvníkům zpřístupněn nejpozději hodinu před začátkem zápasu.

Držitel VIP hospitality balíčku bude mít možnost užít si hokej světové úrovně v příjemném prostředí a využít širokou nabídou pokrmů a nápojů, plus jedny z nejlepších sedadel v hale. Využít lze také separátní vstup do arény.

Co vám tedy brání v tom, abyste si důkladně naplánovali program o vánočních svátcích? Na ledové ploše v OSTRAVAR ARÉNĚ v Ostravě a WERK ARENĚ v Třinci toho nebude k vidění málo…