Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Byznys

Hyundai Mobis přijme v Mošnově nové lidi a rozšíří výrobu

Společnost Hyundai Mobis, která v dubnu zahájila v nové továrně v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku výrobu světlometů, chce do konce roku přijmout dalších pět desítek zaměstnanců.

V současnosti zaměstnává přibližně 350 lidí, jejichž počet by měl do roku 2023 vzrůst na více než 900. Výroba je aktuálně zhruba na úrovni 23 procent, řekl manažer společnosti Ivan Leixner.

„Jediný výrobek, který nyní máme, je přední světlomet na Hyundai Tuscon, na podzim naběhne (výroba) světlometů pro Kia Sportage, naši sesterskou firmu,“ uvedl Leixner.

V příštích letech se podle něj počítá s tím, že výroba bude vybavena rovněž linkami pro výrobu zadních světlometů. Jejich výroba je kvůli barevnosti obtížnější.

Výroba zadních světlometů by se podle předpokladů měla rozjet v roce 2018, kdy by se jejich produkce měla dostat na 41 procent plánovaného celkového objemu, u předních světel by to bylo 65 procent. Počítá se s tím, že závod bude v roce 2021 ročně vyrábět světla pro 750.000 automobilů.

„Do konce roku nabereme zhruba dalších 50 zaměstnanců do výroby. Hledání zaměstnanců v současné době je velmi obtížné, ale zatím se nám dařilo ty počty naplnit,“ uvedl Leixner. Upřesnil, že společnost, která zaměstnává převážně lidi z regionu, bude hledat například operátory výroby.

Mošnovský závod má fungovat jako výrobní základna automobilových součástek firmy Hyundai Mobis pro evropský trh pro továrny Hyundai v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku a Kia na Slovensku.