Byznys
26/10/2015 ČTK

Hyundai Mobis už upravuje pozemek v Mošnově. Práci najde 900 lidí

Jihokorejská společnost Hyundai Mobis začala dělat úpravy pozemku v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku, na němž postaví novou továrnu na výrobu světlometů. Vyrábět by se v ní mělo začít počátkem roku 2017, řekl manažer společnosti, která už má jeden závod v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku, Ivan Leixner.

„Do konce prosince bychom chtěli skrýt ornice a dokončit veškeré terénní úpravy, které budou nutné k započetí umístění pilotů na stavbu,“ řekl Leixner. Začátek stavby samotné továrny podle něj závisí hlavně na počasí, firma s ní ale chce začít co nejdřív. „Hned jak se udělají piloty, potom se můžou začít vztyčovat první sloupy,“ řekl Leixner.

Zástupci společnosti se minulý týden dohodli s ministerstvem průmyslu a obchodu na kompenzaci kupní ceny, kterou musí investor za pozemky zaplatit. Hyundai Mobis dostane od státu mimo režim investičních pobídek doplňkovou jednorázovou podporu zhruba 69 milionů korun. Podporu ale musí ještě schválit Evropská komise.

„Dodatek investiční smlouvy teď připravuje ministerstvo průmyslu, měli by nám ho zaslat k připomínkování a následně, když se odsouhlasí, tak může být podepsán. Ale my máme podepsánu kupní smlouvu na pozemek, takže už můžeme stavět,“ řekl Leixner.

Celková výše investice firmy Hyundai Mobis v Mošnově by měla být čtyři miliardy korun. Vzniknout by díky ní mělo přes 900 pracovních míst, další stovky pozic by to přineslo u subdodavatelských firem. Závod bude vyrábět světlomety pro automobilky Hyundai v Nošovicích a Kia ve slovenské Žilině.

Sdílejte článek