Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Společnost

Jak se „nakupuje“ v Ostravě: Zlodějku chytili s kilogramy brambor, masa, cukru, kávy, vajec i žvýkaček

Osmadvacetiletá žena z Ostravy se rozhodla v jedné z prodejen potravin pořídit si vydatné zásoby na vánoce, ale pokud možno zadarmo.

„Podezřelá se měla v jedné z ostravských prodejen zmocnit zboží za více než 1 800 korun. Do dětského kočárku měla postupně ukrýt víc jak kilogram vepřového a kuřecího masa, konzervy luštěnin, tři kilogramy brambor, balení cukru, kávu, jogurt, majonézy, oleje i okurky, několik pribináčků, párky, mléko, vejce, spolu s šedesáti kusy žvýkaček,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Při placení pak žena uhradila pouze chléb a s uschovaným zbožím v kočárku opustila pokladní zónu. Její nestandardní chování však neuniklo pozornosti pracovníka bezpečnostní služby.

„Žena byla přitom v posledních třech letech odsouzena pro trestný čin krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Pachatelce skutku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Žena využila svého práva a k věci odmítla vypovídat, vyslechla si sdělení podezření pro přečin krádeže.“