Sport
13/05/2022 Petr Sobol

Jalonen je kouzelník ze země metalu a sauny, letos to cinkne, věří Pokáč!

​Dnes začíná mistrovství světa v hokeji, které se bude hrát ve Finsku. Čeští hokejisté touží po medaili, na kterou čekají už deset let.

Čeští hokejisté vstoupí do šampionátu sobotním duelem s Velkou Británií. Finský kouč českého týmu Kari Jalonen má přitom k dispozici silný kádr v čele s Filipem Hronkem, Tomášem Hertlem, Davidem Krejčím nebo Jakubem Vránou, kteří, stejně jako celý hokejový národ, prahnou po medaili.

Následující dva týdny v České republice znovu vypukne hokejová horečka. A hokejovému šmapionátu ve své novince věnuje i oblíbený písničkář Pokáč, který složil exkluzivně pro Frekvenci 1 skladbu s názvem Pane Jalonen.

Novinku Pokáč uvádí naprosto přesvědčivě slovy: „Začíná MS v hokeji a pan trenér Jalonen je kouzelník ze země metalu a sauny, letos to cinkne!"

Fin Jalonen se stal novým trenérem národního hokejového týmu teprve nedávno po letošní neúspěšné olympiádě. V Evropě je považován za jednoho z nejlepších. Tak cinkne to tentokrát?

Ještě pro zajímavost na závěr, v dřívější Pokáčově skladbě Správněj Čech písničkář zpíval, že máme „jediného“ českého Boha, legendárního hokejistu Jaromíra Jágra. Jistě i on bude při nás stát...

Sdílejte článek