Nejnovější zprávy: V Ostravě dnes večer začal vystoupením Cirku La Putyka NeFestival Šéfkuchař Valíček plánuje do kurzů vaření pro dospělé zapojit i děti

Byznys

Jan Rafaj se stal místopředsedou představenstva ArcelorMittal Ostrava

Jan Rafaj, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy a dosavadní člen představenstva ArcelorMittal Ostrava, se stal místopředsedou představenstva.

Hutní společnost oznámila informaci o Rafajově kariérním postupu spolu se zprávou o novém generálním řediteli, který od počátku května nahradí dosavadního šéfa huti Tapase Rajderkara.

Místopředseda představenstva ArcelorMittal Ostrava Jan Rafaj (1977) zastává od roku 2008 v největším výrobním areálu České republiky funkci ředitele pro personalistiku a vnější vztahy.

V ostravské huti působí od roku 2002, kdy nastoupil na pozici vedoucího právního oddělení tehdejší dceřiné společnosti Válcovny plechu. Je absolventem právnické fakulty Masarykovy univerzitě v Brně, později získal titul MBA.

Jan Rafaj je také viceprezident Svazu průmyslu České republiky.

Je držitelem ocenění Mladý manažerský talent 2011 a Manažer roku 2011 v odvětví výroba kovů a slitin. Je ženatý, má syna Jana. Mezi jeho koníčky patří hra na elektrickou kytaru v pop-funkové kapele EzyWay a uměleckým vedoucím sboru ArcelorMittal Gospel.