Sport
15/05/2020 Josef Pešout

Jan Výtisk, donedávna hvězda Vítkovic, míří do prvoligových Litoměřic

​O velké pozdvižení se postaral hokejový obránce Jan Výtisk. Na začátku května předčasně ukončil svoje angažmá ve Vítkovicích, třebaže měl ještě na rok platnou smlouvu.

Vedení ostravského klubu s ním ale nepočítalo do svých plánů při sestavování kádru pro příští sezonu.

Výtisk ani v devětatřiceti letech nepomýšlel na ukončení kariéry. Byť odchází z extraligy, u hokeje zůstává a přesouvá se do prvoligových Litoměřic. V jejich dresu by měl být kapitánem mužstva, lídrem na ledě i v kabině a zřejmě se stane i jednou z největších hráčských osobností této soutěže.

Paradoxně se může setkat i s majitelem kladenského klubu Jaromírem Jágrem, protože Kladno bude rovněž účastníkem první ligy.

Ostravský rodák Výtisk odehrál v extralize včetně play off 1057 zápasů, ve kterých vstřelil 40 branek a přidal 104 přihrávek. Hrál za Vítkovice, Spartu, Karlovy Vary, Plzeň, Třinec a Liberec. Vedle titulu získal i stříbro a dva bronzy.

Zkušený bek má v hokejovém prostředí velký respekt a uznávají jej i trenéři a odborníci napříč republikou. Za Výtiskovým přestupem do Litoměřic hodně stál i prezident ČSLH Tomáš Král.

„S Honzou se dobře znám, a když jsme se spolu bavili, co a jak u něj bude dál, napadlo mě, jestli by neměl chuť se zapojit do svazového projektu. Ve svém věku už pomalu přemýšlí, co bude dělat po konci kariéry, a navíc si teď dělá trenérskou licenci, proto ho tato myšlenka zaujala. Slovo nakonec dalo slovo a já mám z jeho angažování velkou radost," uvedl první muž českého hokeje na litoměřickém klubovém webu.

Právě klub z Litoměřic bude i v příští sezoně úzce spolupracovat s Českým svazem ledního hokeje (ČSLH) a budou v něm působit juniorští hráči, kteří by se měli představit na mistrovství světa do 20 let. I proto se na Výtiskovu příchodu podílel i svaz.

V Ostravě v roli soupeře

Pikantní na Výtiskově novém angažmá je fakt, že se v nadcházející sezoně může znovu představit i na severní Moravě, ale v roli soupeře. Osobitou příchuť pro něj mohou mít duely Litoměřic v Ostravě na ledě Poruby, v Havířově, Frýdku-Místku.

Borec, který v roce 2016 přivedl Bílé Tygry Liberec z pozice kapitána k mistrovskému titulu v extralize, zaujal litoměřické funkcionáře svou vstřícností.

„Musím přiznat, že jsem se na začátku hodně bál, protože jsem si nedokázal představit, že bychom se mohli domluvit s tak kvalitním hráčem. Ekonomická otázka totiž vždycky hraje hodně důležitou roli. Nakonec jsem ale byl mile překvapen tím, že Honzu předložená nabídka od začátku zajímala. A to bylo podle mého na celém jednání rozhodující," uvedl předseda Litoměřic Daniel Sadil na klubovém webu.

Sdílejte článek