Nejnovější zprávy: Ostrava vystaví návrhy na parkovací dům pro 600 aut. Tento je vítězný ​Rybíz, jahoda, hruška, višeň. Firma z Frýdku-Místku válcuje trh s ovocným vínem

Kultura

Janáčkův komorní orchestr přizval ke koncertu dva nadějné klavíristy

​Koncert Janáčkova komorního orchestru, který se řadí ke stálicím ostravské hudební scény a jeho výkony patří tradičně k tomu nejlepšímu z její nabídky, je na programu 23. dubna 2018 od 19 hodin ve společenském sále Domu kultury města Otravy.

Foto: JKO

Pozvání k hostování přijali dva mladí talentovaní klavíristé Tomáš Vrána a Kateřina Ochmanová, kteří přicházejí s dvojicí klavírních koncertů (od A. Shnittkeho a J. S. Bacha), jež nemusejí být nutně tolik vzdálené, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Schnittke totiž jako jediný skladatel proslul svojí snahou stát nad styly, epochami a školami a volně kombinovat či citovat klasická díla s inovativním kolážovým přístupem. Program pak orámují vděčné smyčcové hity dvou skladatelů 20. století – Johna Irelanda a Bély Bartóka.

Vstupenky na koncert v ceně 150 Kč můžete zakoupit v prodejním místě JFO – Janáček pointu (vstupní prostor DKMO vpravo), pobočkách Ostravského informačního servisu nebo online na webových stránkách Janáčkovy filharmonie.