Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Sport

Jde o hodně! Vyhecuje Baník Petrželova kritika či tlak ze strany ultras?

Bývalý kouč Vlastimil Petržela se v televizi pustil do svého nástupce Radima Kučery, zástupci ultras šli hráčům vytknout slabé výkony či špatnou životosprávu a na obzoru se objevil nový poradce v osobě agenta Zdeňka Nehody. Tak vypadá „cirkus Baník“ před sobotním derby s Karvinou.

Trochu divoké, ale konečně se něco děje, řekne si fanoušek, kterého trápí, že oblíbený klub dost možná zbytečně kotví na dně tabulky. Pouhých osm získaných bodů za čtrnáct kol, to už je docela pádný argument k sebereflexi, která zřejmě krapet pozdě, ale přece jen přichází.

Gejzír z podstaty dobře míněné kritiky odšpuntoval rozmrzelý Vlastimil Petržela, který si hned zkraje týdne v pořadu ČT Sport mimo jiné postěžoval, že mu role poradce majitele příliš nesvědčí. Jistě, vždyť jeho rajónem bylo celý život fotbalové hřiště, nikoli kancelář či hotel v Kroměříži.

„Trenér Kučera dostal do ruky perfektní mančaft, dobře připravený ve výborné náladě. Postoupili, takže tam byla obrovská euforie. Na tom nebylo co zkazit,“ lamentoval kouč, jehož výstup byl svým způsobem očistnou kůrou pro všechny, kdo Baník se zaujetím sledují.

Těžko říct, zda i pro majitele Václava Brabce, který pro změnu v deníku Sport vyjádřil nad situací na ligovém kolbišti politování s omluvou, že na pořádnou práci kolem áčka dosud neměl čas. Místo toho oddlužoval a budoval nové základy.

„Práci, kterou jsem v Baníku odvedl, považuju pro jeho chod za nezbytnou,“ obhájil se slovy, se kterými lze souhlasit. To, zda těžký džob smysluplně kočírovat Baroše a spol. svěřil správným lidem, je věc jiná.

V hlavičkách managementu to však šrotuje řádně, protože, jak informovalo stejné médium, na scéně se objevil další poradce, bývalý úspěšný reprezentant a zkušený hráčský agent Zdeněk Nehoda. Potvrdí se lidové rčení, že víc hlav, víc ví?

Uvidíme. Zaručeně můžeme konstatovat, že razantního postavení před zrcadlo pravdy se dočkal také trenér Radim Kučera a jeho svěřenci. Na trénink za nimi totiž napochodovala zhruba padesátka členů baníkovských ultras se vzkazem, že dobré výkony byly zatím k vidění leda tak v barech na Stodolní.

„Současná situace je nadále nepřijatelná,“ zatlačili na mančaft „Chachaři“, který zároveň hecují širokou veřejnost k poctivému nacvičování chorálů na sobotní bitvu.

Inu, napětí nám houstne, což uznali také v Karviné, která může jít díky poslednímu vítězství nad Jabloncem do derby s o něco klidnějším pocitem. Tříbodový náskok se ale může snadno rozplynout. „Myslím si, že to bude dost nervózní zápas,“ prohlásil pro karvinský klubový web Marek Janečka.

„Jenom tvrdá práce a bojovnost nás může dovést ke třem bodům,“ konstatoval na Baník TV kapitán Milan Baroš. „Musíme na hřišti vypustit duši,“ přidal se Tomáš Mičola.

Ano, fotbalový showbyznys dokáže být „sviňa“ a v sobotu půjde fakt o hodně, ale naštěstí není třeba odvracet jadernou válku. Je to jenom hra. Tak synci makejte, ať to aspoň na závěr podzimu stojí za to!