Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Společnost

Jdu od sousedů, řekl majitelům domu zloděj, jehož načapali i s jejich bicyklem

​Syn majitele jednoho rodinného domu v Třinci byl v brzkých ranních hodinách vyrušen nejen hlukem vycházejícím z přilehlé garáže, ale také kroky pod okny.

Foto: Policie ČR

Ihned vzbudil otce a po důkladné kontrole zahrady zjistili, že jim bylo z garáže odcizeno jízdní kolo. Zanedlouho si všimli nejen odcizeného kola, které bylo opřeno o vstupní branku na pozemek, ale také muže, který si na cestu svítil baterkou.

"Na dotaz kam a odkud jde, měl náhodný kolemjdoucí pohotovou odpověď. Mužům uvedl, že právě odchází od jejich sousedů, kde popíjeli alkohol. Když majitel kola upozornil na to, že se u sousedů nesvítí, muž s baterkou se dal na útěk," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Jen díky pohotové reakci a včasnému oznámení s podrobným popisem muže se policistům obvodního oddělení Třinec podezřelého muže podařilo do pár minut zadržet.

V průběhu prověřování této události muži zákona zjistili, že se jedná o člověka s trestní minulostí.

Třineckým kriminalistům na základě zjištěných informací a vyhodnocených důkazních materiálu z několika dosud neobjasněných skutků v rámci města Třince se podařilo muži prokázat další majetkovou trestnou činnost, kterou má mít na svědomí 38letý pachatel.

"I s výše uvedeným skutkem se má jednat o 13 vloupání do různých objektů, například garáží, rodinných domů nebo firem. Škoda, kterou měl svým jednáním poškozeným způsobit, se v tomto případě pohybuje kolem 300 tisíc korun," uvedla mluvčí.

Jeho zájem většinou vzbuzovaly jízdní kola a různorodé nářadí. V jednom případě měl ze sklepních prostor odcizit větší množství tvrdého alkoholu, vína, dámskou kosmetiku a marmeládu. Z jedné garáže měl dokonce odcizit dvé jízdní kola za více jak 100 tisíc.

Tato kola a menší část odcizených věcí byla po jejich vydání navrácena svým majitelům. Bohužel většina věcí se ke svým majitelům zřejmě nevrátí, podstatná část je dle zjištění kriminalistů již rozprodána.

"Muži je již sděleno obvinění za přečiny krádež a porušování domovní svobody, v tuto chvíli je stíhán na svobodě," dodala mluvčí.