Nejnovější zprávy: Stezka Valaška oslavila rok. Navštívilo ji skoro 300 tisíc lidí Největší cisterna v Česku a pancéřový vůz. Budou sloužit hasičům v Hlučíně

Politika

Je to selhání. Bez studentů by přece Zeman nebyl prezidentem, píše rektor Vondrák

Nevpuštění studentů na pietní místo na Albertově je selhání všech, kdož se o to přičinili. "Vím, že mi opět budou psát jeho zastánci, co proti němu my akademici máme. Já si myslím, že by se spíše měli ptát oni pana prezidenta, co on má proti nám, protože nebýt studentů ze 17. listopadu 1989, tak by Miloš Zeman nebyl vůbec prezidentem," píše rektor Vondrák na svém oficiálním blogu.

„Tento den byl, je a jak všichni stále pevně věříme i nadále bude dnem, kdy se studenti postavili zvůli a bojovali za svobodu. Já si samozřejmě rok 1939 nemůžu pamatovat, ale stále mám ve své paměti rok 1989. Skandování studentů „Svobodu! Svobodu!“ nikdy nezapomenu a listopadové události ve mně zanechaly ty nejemotivnější zážitky pro celý můj život,“ píše rektor Vysoké školy báňskě – Technické univerzity Ostrava Ivo Vondrák.

„To, že letos nebyli studenti připuštěni k pietnímu místu těchto dnů, je pro mne obrovským selháním těch, kteří se o to přičinili. To se přeci nehodí, a že v tom figuruje majestát prezidenta, je o to horší. Vím, že mi opět budou psát jeho zastánci, co proti němu my akademici máme. Já si myslím, že by se spíše měli ptát oni pana prezidenta, co on má proti nám, protože nebýt studentů ze 17. listopadu 1989, tak by Miloš Zeman nebyl vůbec prezidentem, stejně jako já bych nebyl rektorem naší vysoké školy. Na to je třeba pamatovat a mít tento svátek v úctě, protože patří studentům a nikomu jinému,“ končí svůj blog rektor.