Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Společnost

K Dolu Darkov zasedne krizový štáb, vyhlásí stav nebezpečí?

Krizový štáb Moravskoslezského kraje dnes bude jednat o situaci v Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné.

Ilustrační foto: Archiv

V dole se rozšířila nákaza covidem-19, do neděle tam prokázaly testy nákazu u 154 zaměstnanců dolů (včetně čtyř pracovníků mimo Darkov) a čtyř pracovníků firem, kteří na šachtu docházejí.

Pozitivně testováno bylo také 54 příbuzných horníků.

Hygienici by dnes měli na Dole Darkov dokončit plošné testování zaměstnanců. Od minulého pondělí už tam odebrali vzorky zhruba 2400 lidem.

Mluvčí OKD Naďa Chattová řekla, že na dnešek je ještě naplánováno asi 100 odběrů. Všechny odebrané vzorky ještě nejsou vyhodnoceny.

Hejtman Ivo Vondrák (ANO) uvedl, že pokud se zhorší epidemiologická situace, mohl by být v kraji vyhlášen stav nebezpečí.

Nechystá se podle něj ale žádné uzavírání měst. Kraj by však za stavu nebezpečí mohl v místech, kde by byla větší ložiska nákazy, zpřísnit opatření.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v neděli oznámil, že na Karvinsku se dnes nezruší zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních a ani se tam nepovolí hromadné akce nad 100 osob.

Hejtman řekl, že další případná opatření závisí na tom, jak se bude dařit dohledávat všechny nakažené.

Lidé pozitivně testovaní v souvislosti s Dolem Darkov podle něj pocházejí z měst a obcí na Karvinsku a v blízkém okolí.