Gastronomie
14/04/2021 Jaroslav Baďura

K-TRIO hledá zkušeného gastronoma pro restauraci i kavárnu v kině Luna

Situace kolem pandemie Covidu výrazně omezila obvyklou činnost Kulturního zařízení Ostrava-Jih, příspěvkové organizace a v podstatě zastavila její gastro provozy.

"Ať už se jedná o restauraci v Kulturním domě K-TRIO, která je přímo závislá na společenských akcích kulturního domu, tak kavárny v Kině Luna, která opět primárně sloužila návštěvníkům kina. Nedobrovolné přerušení provozu jsme pojali jako příležitost ke změnám a případné restrukturalizaci všech našich činností," říká Michaela Mahrová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava-Jih.

"Největší změna bude právě na úseku gastro provozů, kde je naše činnost nyní úplně zastavena a jsme na startovní čáře, v bodě nula. Teď je právě ten vhodný okamžik začít dělat věci jinak a hledáme nového kolegu, který přinese do organizace nový vítr, nové nápady, svoje zkušenosti, nové koncepce, svoje srdce, nadšení, zápal pro věc, důvěru v sebe a v nás. Vzhledem k pomalému rozvolňování je v plánu otevřít co nejdříve kavárnu v Kině Luna, která bude příjemným místem pro širokou veřejnost."

Co musí člověk na zmíněné pozici zvládat, co od něj očekáváte?
Právě teď hledáme zkušeného manažera v gastronomii, který svou práci miluje a těší ho pracovat na nových zajímavých konceptech a budování značky. Ze základních dovedností, které by měl mít ve svém portfoliu, jsou to především schopnosti a zkušenosti s vedením gastronomického provozu, zajišťování cateringových služeb, ekonomické řízení oddělení a vedení vlastního týmu. Minimálním požadavkem je středoškolské vzdělání, schopnost samostatné práce, organizační a komunikační dovednosti na výborné úrovni. Jako manažer naší gastronomie bude zodpovědný za nastavení konceptu a provoz restaurace, provoz kavárny v Kině Luna a zajišťování cateringu na společenských akcích i festivalech, které pravidelně pořádáme. Více informací lze získat také na našich webových stránkách kulturajih.cz nebo sociálních sítích.

Jaké další novinky jsou u vás?
I přestože naše gastronomické služby byly dočasně pozastaveny, rozhodně nezahálíme! Svou pozornost nyní zaměřujeme na budování značky Kultura Jih. Rádi bychom, aby se naše značka stala symbolem vyhlášených, zajímavých a kvalitních kulturních akcí v Ostravě-Jihu. Ambice nejsou malé. Chceme být pojmem, pod kterým se každému okamžitě vybaví skvělé akce spojené s Kulturním domem K-TRIO a Komorním klubem v Jubilejní kolonii v Ostravě-Hrabůvce nebo Kinem Luna v Ostravě-Výškovicích. Svou práci jednoduše milujeme, a tak i k nám do týmu hledáme prostě „srdcaře“ a například do našich gastronomických služeb může nastoupit v podstatě okamžitě.

Daří se vám i v pandemii alespoň nějaké kulturní akce připravit?
Pro naše pravidelné návštěvníky i kolemjdoucí jsme aktuálně připravili netradiční výstavu spojenou s oslavou mezinárodního dne země, která ukazuje skutečnou tvář textilního průmyslu a vypráví také „Příběh banánu“ - o tom, co všechno se musí stát, abychom si mohli pochutnat na banánu i u nás v Evropě. Od konce dubna do konce května je možné v Kulturním domě K-TRIO najít také místo, kam odložit stále hezké ale už nepoužívané oblečení a přispět tak svým dílem k neplýtvání a zároveň podpořit ověřené charitativní organizace. Na této sbírce spolupracujeme s charitativním obchodem Moment.

A co plánujete na dobu, kdy už snad bude po pandemii?
Chystáme se i na léto, a tak v plné proudu jsou u nás přípravy oblíbeného příměstského a nově i pobytového tábora pro děti, které budou oba doslova nabité báječným programem. Tábory jsou právě v prodeji a s přihlášením není dobré moc otálet. V létě určitě nabídneme zajímavý týdenní program pro seniory, kteří jsou stále aktivní, rádi zkoušejí nově věci, setkávají se a pečují o své zdraví. Těšit se mohou na zkušené lektory a pohybové i kreativní lekce v kouzelném prostředí Komorního klubu a celé Jubilejní kolonie.

Takže nezahálíte...
Pracovnice Senior Pointu Ostrava-Jih pomáhají seniorům s registrací k očkování, ale umí také poradit a pomoc s čímkoliv dalším od potřeby si popovídat až po zajištění nákupu nebo využití služby Senior Taxi, vyřízení sociálních příspěvků a dalších nezbytností.

Kino Luna je součástí projektu „Moje kino LIVE“. Všichni naši diváci a fanoušci kinematografie mají možnost nejen zhlédnout každý týden pestrou nabídku filmů, ale zároveň podpořit své kino. V sále mezitím instalujeme dvě nanočističky vzduchu s výjimečnou českou technologií pro vyšší ochranu zdraví a pocit bezpečí. Na našich zákaznících nám zkrátka záleží a moc nám chybí!

Novinky a plánované akce pravidelně zveřejňujeme na sociálních sítích a našich webových stránkách. Připraveni jsme ochotně odpovědět na jakékoliv dotazy i po telefonu, kde i v době největších omezení jsme stále k dispozici.

Sdílejte článek