Nejnovější zprávy: Zdrogovaný recidivista ujížděl před policií Ostravou. Nakonec havaroval v lese Neuskutečněné projekty. Krásnou koncertní síň bratří Šlapetů v Ostravě zhatila válka

Společnost

K vážně popálenému muži letěl na Novojičínsko vrtulník záchranářů

​Záchranáři vyjížděli v sobotu 10. října ráno k vážně zraněnému muži do jedné z obcí na Novojičínsku.

Ilustrační foto: Záchranáři

Událost byla nahlášena operátorům ZZS MSK před osmou hodinou. Na místo vyslali posádku RZP z Bílovce a vrtulník LZS z Ostravy. První záchranáři byli u postiženého za čtyři minuty od převzetí výzvy.

"Šestapadesátiletý muž měl podle informací záchranářů manipulovat s blíže neupřesněnou látkou v barelu, přičemž došlo k jejímu prudkému vznícení. Postižený utrpěl plošné popáleniny všech částí těla, a to v závažnosti I. - III. stupně," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po události a v době příjezdu záchranářů byl při vědomí, jeho stav se však jevil jako život ohrožující. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty intubací a převést na přístrojem řízenou ventilaci.

"Následovaly další úkony přednemocniční neodkladné péče, včetně prvotního ošetření popálených ploch," uvedl Humpl.

Letečtí záchranáři poté muže transportovali do ostravské fakultní nemocnice, kde jej předali do péče popáleninového centra.