Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Gastronomie

Kam dnes na oběd? V Palouku mají letní litevskou polévku!

​Na místě bývalé restaurace Sport Club v centru Ostravy kousek od Komenského sadu se nachází podnik s příznačným názvem Palouk.

Foto: Facebook Palouk

Originálnímu interiéru, kterému vévodí osmikohoutový výčep, vtiskli výraz architekti z klimkovického studia 3M. Design se nese v duchu světlých tónů dřeva.

Kuchyně připravuje českou klasiku, chuťovky k pivu, ale nebojí se experimentovat s nápady. Menu je jednoduché a přehledné.

Součástí nabídky jsou originální piknikové koše plné domácích dobrot, které si můžete vychutnat s rodinou či přáteli u nedaleké řeky.

Palouk je ideálním místem, kde se uprostřed dne zastavíte a na chvíli si odpočinete od pracovního shonu.

Ke skvěle načepovanému pivu vám v rámci týdenní nabídky naservírují vepřový T-bone steak se salátem z pečených paprik a selským bramborem.

V nabídce je dále salát s marinovanými třešněmi a grilovaným kozím sýrem, cizrnový burger s meruňkovým chutney, batátovými chipsy a mangovým salátkem.

V horkém letním dni vás příjemně ochladí studená litevská polévka Chlodnik Litewský (řepa, salátová okurka, zakysaná smetana, bylinky).

V pátek se podává také gulášová polévka, zapečené těstoviny s chorizem nebo Currywursts (grilovací klobása, kari omáčka) s hranolky.