Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Společnost

Kam letět z Ostravy? Pět důvodů pro Dubaj – město, kde se plní sny

Magazín PATRIOT ve spolupráci s experty CK Radynacestu.cz uvádí pravidelný seriál rad a tipů pro cestovatele s podtitulem – Kam letět z Ostravy?

Tentokrát si zkušená průvodkyně Jana Dyršmídová, která v metropoli Spojených arabských emirátů několik let žije a provází turisty, vzala na paškál novinku v nabídce podzimních letů – takzvané město superlativů – Dubaj. A co zajímavého tam pro vás objevila?

Proč cestovat do Prahy nebo Brna, když můžete pohodlně letět na zaslouženou dovolenou ze svého regionu, tedy z Ostravska? Jako ostravský patriot se CK Radynacestu.cz snaží neustále rozšiřovat nabídku zájezdů obyvatelům Moravskoslezského kraje.

Pro ověřené cestovatelské rady, tipy a zajímavosti z destinací, kam můžete letět přímými lety z Ostravy, jsme proto nemohli jít jinam než právě tam. A navíc podzimní novinkou budou prodloužené víkendy v Dubaji

„Dubaj je městem, které vás vždy pozitivně překvapí a oslní. A přímá linka Ostrava – Dubaj? To je jen o důvod víc, proč jej musíte poznat osobně,“ říká průvodkyně Radynacestu.cz Jana Dyršmídová a přidává výčet těch největších kuriozit a vymožeností z města superluxusu.

1. Obchody a zábavní parky v jednom

Nakupování v Dubaji se absolutně vymyká všemu, co jste dosud zažili. Doporučuji vám proto zastavit se alespoň v nákupním centru Souk Madinat, kde vás po točitých vodních cestách od jednoho obchodu k druhému sveze tradiční vodní taxi.

Holdujete-li zlatu, pak se tunami tohoto žlutého kovu pokochejte na tržišti The Gold Souk. Ostatně na zlato tady narazíte i v automatech, které se podobají těm na kávu. Stačí si vybrat a stisknout tlačítko.

2. Svět na talíři a zlato v kafi

V přepychové Dubaji se většinou nejlépe najíte v nejchudších částech města. Za návštěvu stojí například ulice jménem Al Dhiyafah s nespočtem restaurací za přívětivé ceny.

Nechybí tady perská, íránská či libanonská kuchyně. Příznivci indické kuchyně nechť si zapamatují jméno Ravi Restaurant a pochoutku zvanou nihari – hovězí polévku s kusy šťavnatého masa.

Zlato v hrdle si můžete dopřát se šálkem cappuccina sypaného zlatem. Naservírují vám ho v hotelu Emirates Palace a zaplatíte za něj asi 400 Kč.

3. Nekonečné pláže i sezona

Až do poloviny dubna se teploty vzduchu v Dubaji pohybují na hranici 28 ºC ve stínu – pro Evropana ideální podmínky pro koupání i poznání. Potřebný vitamín D, nádherné opálení a pozitivní energii načerpáte třeba pár minut od centra města na písčité pláži Al-Mamzar.

Zajímavostí je, že většina zeleně, na kterou tady narazíte, je uměle vysázená a pravidelně zavlažovaná, a to včetně golfových hřišť, kterými je Dubaj také pověstná.

4. Zvětšit území, naštvat konkurenty

Tři umělé ostrovy (nebo spíše poloostrovy) ve tvaru palem (Palms) jsou spolu s jedním souostrovím, jež připomíná mapu světa (The World), sídlem luxusních obchodních center i rezidenčních čtvrtí a společně demonstrují zbytku světa, že Dubaj na to má.

Do roku 2017 na nich vyrostou čtyři desítky domů, které budou částečně ponořené pod hladinou. Pro lepší představu: písek, který byl spotřebován na výstavbu jen umělých ostrovů Palms, by dvaapůlkrát naplnil mrakodrap Empire State Building v New Yorku.

5. Vysoké nároky, budovy i fontány

Pokochat se pohledem na Dubaj a rovnou z nejvyšší budovy světa? Burj Khalifa je vysoká 828 metrů a do 124. patra (452 metrů), kde se vyhlídková plošina nachází, vás vyvezou nejrychlejší výtahy na světě, tak proč si ten zážitek nedopřát.  Vstupenky ale doporučuji rezervovat předem.

A když už u Burj Khalify budete, zastavte se okouknout největší (jak jinak) taneční fontánu světa The Dubai Fountain, kterou najdete na uměle vytvořeném jezeře.

Rada na závěr: Ve večerních hodinách je zážitek z velkolepé vodní show ještě umocněn světelnými efekty, proto si tuhle podívanou zapište na seznam jako pomyslnou třešničku na dortu návštěvy Dubaje. Stylověji se s městem neomezených možností, které teď máte na dosah i díky přímým letům z Ostravy, snad ani rozloučit nemůžete.

Autor: Jana Dyršmídová,  průvodkyně CK Radynacestu.cz