Nejnovější zprávy: Obrazem: Ve Starých Hamrech soutěžili dřevorubci i kuchtíci gulášů Pět zraněných při vážné nehodě. Řidič bezohledně předjížděl

Cestování

Kam vyrazit na lyže? Skiareál Kopřivná láká na novou lanovku i sjezdovku

Ve skiareálu Kopřivná v Malé Morávce počátkem prosince dokončili výstavbu nejmodernější šestisedačkové lanovky v Česku. Nyní ji budou testovat. Po dokončení všech příprav včetně otevření nové sjezdovky byl měl být areál naplno v provozu během vánočních svátků.

Lanová dráha v resortu Kopřivná pod Pradědem je podle provozovatelů areálu tím vůbec nejlépe vybaveným modelem svého druhu.

„Při nákupu lanovky jsme objednali ze seznamu možné příplatkové výbavy úplně všechno. Prostě jako byste si do autosalonu přišli pro nejlepší model od prémiové automobilky a nezdržovali se výběrem doplňků,“ popsal přístup k modernizaci lyžařského zázemí Libor Petrů, šéf zimního provozu resortu Kopřivná.

Nová technologie lanovky lyžařům kromě komfortního nástupu a výstupu, kdy sedačky téměř zastaví, nabídne také automatické zvedání celého nástupního prostoru tak, aby děti a menší lyžaři mohli pohodlně nasednout. Další novinkou je vysoké polstrování pohodlných šestisedaček s vyhříváním a zařízením, které otevírá a zavírá průhlednou bublinu i nejnovější bezpečnostní branku tak, že zcela eliminuje riziko vypadnutí pasažéra za jízdy.

Pořízení nové lanovky by postrádalo smysl, pokud by zároveň nebyla zásadně rozšířena nabídka sjezdovek. Lyžařským lákadlem proto bude také otevření nové sjezdovky, která vznikla rozšířením průseku pod lanovkou až na šíři 80 metrů. Sjezdovka je prudší, rychlejší a celkem 920 metrů dlouhá a již v těchto dnech je mohutně zasněžována.

„Nová načervenalá sjezdovka bude asi ten největší tahák, ladíme na ní už jen poslední drobnosti jako oboustranné noční osvětlení a přípravy snow parku s obří nafukovací doskokovou matrací pro akrobatické skoky,“ doplnil vedoucí resortu s tím, že kompletně připraveni na zimní provoz by měli být nejpozději 26. prosince.

Fotogalerie