Nejnovější zprávy: Helga Čočková. Velký talent z Ostravy měl smůlu kvůli komunistům ​Nemocnice Valašské Meziříčí se pyšní novým počítačovým tomografem či pohodlnějšími postelemi

Společnost

Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic

Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý dopoledne na dálnici D1 v Bravanticích u sjezdu na Bílovec u nehody polského kamionu, který vezl šamotové cihly.

"Kamion skončil na pravém boku napříč oběma směry dálnice, průjezdné jsou dosud pouze odstavné pruhy v obou směrech. Běloruský řidič vyvázl bez zranění," uvedl po poledni v tiskové zprávě Petr Kůdela, mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK)

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý po 10. hodině dopolední. Do Bravantic ihned vyjely dvě jednotky ze stanic Bílovec a Ostrava-Přívoz, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů ze Studénky.

"Hasiči řídili v místě nehody dopravu a zachytávali únik nafty z kamionu do náhradních nádob. Na silnici uniklo před jejich příjezdem zhruba 10 litrů nafty, kterou zasypali nasákavým sorbentem a před odjezdem na základnu jej uklidili," doplnil tiskový mluvčí.

Místo nehody hasiči následně předali pracovníkům Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Havarovaný kamion vyprostí a postaví na kola soukromá firma.