Nejnovější zprávy: Ostrava bude mít rekordní rozpočet. Přesáhne 12 miliard Zázraky se dějí! Těžce zkoušená rodina nečekaně získala miliony na vysněný dům

Regiony

Karviná má nové moderní hřiště pro děti i dospělé sportovce

​Vyznavači řady sportovních disciplín mohou od pátku 24. září 2021 využívat v Karviné nový sportovní areál.

Foto: Lukáš Hudeček

Ten vyrostl na dlouhá léta nevyužívané travnaté ploše v blízkosti Obchodní akademie během posledních 15 měsíců. Na své si přijdou například vyznavači in-line bruslení, běhání, jízdy na skateboardu, kole, cvičení na čerstvém vzduchu, streetballu nebo fotbalu.

„Sportoviště tohoto charakteru v Karviné chybělo a jsem rád, že se nám ho v této složité době podařilo vybudovat. Je fajn, že stavba proběhla bez zásadních komplikací a pěvně věřím, že se sportoviště bude všem návštěvníkům líbit. Areál je volně přístupný a jsem přesvědčen, že na své si tady přijde široké spektrum sportovců," říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

V rámci výstavby sportovního areálu byla realizována in-line dráha. Bruslaři mají k dispozici dva okruhy, ten delší měří 470 metrů a kratší 285 metrů. Nezapomnělo se ani na běžce, pro ně je připraven okruh dlouhý 257 metrů.

„Součástí areálu jsou dvě pumptrackové dráhy, což jsou uzavřené okruhy s vlnami a klopenými zatáčkami určené pro jízdu na kole nebo koloběžce. Fanoušci workoutu zde najdou již čtvrté hřiště ve městě. Dočkali se i příznivci skateboardingu, pro které jsme postavili nový skatepark,“ doplňuje primátor Jan Wolf (ČSSD).

V novém sportovním areále si zájemci mohou ještě zahrát streetball a vyzkoušet parkour. Na své si přijdou i ti nejmenší. Součástí areálu je totiž dětské hřiště. A areálu nechybí ani nové veřejné osvětlení, kamerový a zabezpečovací systém či rozhlas.

Návštěvníci areálu mají k dispozici sociální zařízení včetně sprch a zázemí s uzamykatelnými skříňkami či automatem s občerstvením v budově Obchodní akademie, která se o areál a rezervační web stará.

„O celý areál se stará správce, který kontroluje, zda je vše na sportovišti v pořádku. Na starost má také výběr bezhotovostní platby za užívání fotbalového hřiště s umělým povrchem,“ říká náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).

Areál slouží občanům v pracovní dny od 6.00 do 21.00 hodin a o víkendech a svátcích od 7.00 do 21.00 hodin. Vstup do areálu a využívání jednotlivých sportovišť je zdarma, výjimkou je zpoplatněné fotbalové hřiště s umělým povrchem.

Hodina pronájmu hřiště bez umělého osvětlení stojí 700 Kč a s osvětlením 800 Kč.