Sport
20/05/2018 Tomáš Svoboda

Karviná proti Baníku: Opatrný fotbal, který splnil remízový účel

Ohlédnutí za sobotním důležitým záchranářským duelem mezi Karvinou a Baníkem, který skončil remízou 0:0, přináší fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.

Remíza sice situaci na spodku tabulky ještě definitivně nevyřešila, ale před závěrečným kolem hodně napověděla.

Baník, který byl v sobotu herně lepší a odvážnější než Karviná, má vše ve svých rukou. Pokud porazí příští sobotu doma už jistě sestupující Zbrojovku Brno, bude záchraněn.

Stačit mu však může i remíza či dokonce porážka, a to v případě že Karviná nevyhraje v Jihlavě, se kterou ji čeká přímý souboj o všechno.

„Tyhle spekulace nás ale nezajímají. Nachystáme se na poslední zápas a doufám, že budeme úspěšní,“ uvedl pro klubový web trenér Baníku Bohumil Páník, který musel v sestavě nahradit zraněného kapitána Milana Baroše.

Bez zkušeného lídra postrádali baníkovci tah na branku, a když se k tomu přidala ofenzivní neschopnost až zbabělost Karviné, byla z toho hra bez gólových šancí a nakonec i bez gólů. Vyprodaný stadion po nich volal marně.

"Pokud jsme v posledních týdnech říkali, že není kam couvnout, tak v Jihlavě to už bude opravdu naposledy," uvědomoval si domácí trenér Josef Mucha.

Sdílejte článek