Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Sport

Karviná válí, po Plzni obrala venku o body i Příbram

Nebývale úspěšný prosinec absolvují v první lize fotbalisté MFK Karviná.

Foto: mfkkarvina.cz

Od pátého dne v probíhajícím měsíci získali ve čtyřech dosud odehraných zápasech osm bodů, přičemž třikrát obstáli i na stadionech soupeřů.

Nad tím, v čem tkví příčina úspěšné série, se zamyslel karvinský trenér Juraj Jarábek na pozápasové tiskové konferenci po vítězném utkání v Příbrami.

„To, že jsme nedávno vyhráli v Plzni a teď i na příbramské půdě, přičítám týmové práci. Prokázali jsme svoji kvalitu hry včetně její organizace,“ uvedl kouč.

„Jistě bychom chtěli hrát i atraktivnější fotbal, ale momentálně spoléháme na jednoduchost, která vychází z dobré obrany a vyhovuje nám, že můžeme vyrážet do útoku,“ uvedl Jarábek.

Tým se podle trenéra hodně poučil z listopadové prohry doma se Zlínem.

„I předtím jsme si věřili, ale tenhle zápas nás najednou srazil. Od té doby jsme si něco pověděli a dobrými výsledky se znovu zvedlo i sebevědomí hráčů,“ kvitoval kouč.

Náročný rytmus jim vyhovuje

Náročný program posledních týdnů karvinskému mužstvu prý nijak nevadí.

„Liga finišuje k podzimnímu závěru, ale nám paradoxně ten rytmus, jak se zdá, docela vyhovuje. Do Příbrami jsme přijeli se záměrem urvat bod a nakonec jsme odvezli tři. Přitom soupeř hrál dobře jako v předchozích kolech,“ uvažoval Jarábek.

Karvinští nastřádali už dvacet bodů a pohybují se v první polovině tabulky.

„Jsme ale pokorní a vážíme si každého dobrého výsledku. Liga pokračuje ještě jedním kolem před vánoci a na nějaké oslavy není čas. Pokusíme se zakončit podzimní část vítězstvím nad Pardubicemi. Jelikož se pak soutěž má rozjet už 16. ledna, spíš než abychom propadli uspokojení, se zabýváme úvahami, jak tým ještě posílit směrem do jara,“ dodal Jarábek.