Cestování
20/04/2023 Redakce PATRIOT

​Klid, wellness a jarní Beskydy. Odpočiňte si ve Spa hotelu Lanterna

Valašské kopce jsou na jaře plné svěžích barev, louky rozkvétají, opět na nich potkáte stáda ovcí, z lesů se po ránu vypařuje noční chlad... Přijeďte se nadechnout jarní atmosféry do Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Užijete si všechny krásy jarního období a k tomu relaxaci ve wellness, saunové rituály a skvělé jídlo.

Do Lanterny se za odpočinkem, špičkovým wellness a skvělou gastronomií jezdí už řadu let. Loni ale hotel prošel rekonstrukcí, která z něj udělala ještě romantičtější místo. Najdete tu nové pokoje s vanou v zimní zahradě, novou restauraci rozšířenou o lounge bar s velkou vinotékou i novou venkovní terasu, na které si hosté užívají snídaně i speciality místní kuchyně.

Májový odpočinek na Valašsku

Zvláště víkendy prodloužené o sváteční pondělky 1. a 8. května jsou ideální k tomu, abyste je využili k pořádnému odpočinku. Lanterna navíc na tyto dny připravila pestrý doprovodný program s jógou, aquafitness, vycházkami nordic walking, kurzy vaření či večery s živou hudbou.

V komorním hotelovém spa s bazénem a saunovým světem teď nově každý den probíhají saunové rituály, doporučujeme zajít také na exotickou masáž, a protože si hotel dává na wellness atmosféře pro své hosty hodně záležet, můžete si jít zaplavat i do termálních bazénů nedalekého Wellness Horal, zacvičit si tam ve fitku a odpočívat v saunovém světě a na venkovních terasách. Ubytovaní hosté mají vstup do obou center v ceně, k tomu i snídani, odpolední snack Aperitivo moment a skvělou večeři.

Vana plná pěny a sklenička vína

Jestli hledáte opravdové soukromí a komfort, doporučujeme ubytovat se v nově rekonstruovaných pokojích. Některé jsou vybavené zimní zahradou s vanou, z níž je krásný výhled do přírody. Ponořte se do voňavé pěny, dejte si skleničku vína z hotelové vinotéky a užívejte si pohled na to, jak nad Karlovicemi zapadá slunce.

Ostatně místní vinotéka, bar i restaurace jsou vyhlášenými gastronomickými oázami. V jarním degustačním menu šéfkuchaře Pavola Pikuláka najdete chřestové velouté, telecí tartar s křepelčími vejci nebo jehněčí hřebínek se špenátem.

Vína z vinařství Piálek & Jäger k menu snoubil zkušený sommeliér, a tak na vás čeká naprosto dokonalý chuťový zážitek, který ještě podtrhne luxusní interiér a výhledy z restaurace. Nenechejte si ujít degustační večer 5. května, kterým vás provedou šéfkuchař Pavol Pikulák a vinař Kamil Piálek.

Kdy ještě jet do Karlovic?

Skvělým tipem pro krátké pobyty je noc z neděle na pondělí, která je za zvýhodněnou cenu a hotel navíc umožňuje prodloužený spa check-out. Díky tomu můžete využívat hotelové spa až do 17 hodin v den odjezdu.

Jestli chcete jít letos víc „do sebe“, doporučujeme podívat se na nabídku tematických a manažerských pobytů se špičkovými kouči nebo trenéry. Ovládnete sebekoučink, schopnost zdravého spánku, umění být zdráv nebo etiketu stolování s Marianem Jelínkem, Janem Vojáčkem, Jitkou Ševčíkovou nebo třeba s Ladislavem Špačkem.

Ať už hledáte místo, kde strávit prodloužené víkendy se svátky 1. a 8. května, nebo už přemýšlíte o letní dovolené, Spa hotel Lanterna má spoustu novinek, které vám udělají radost a pohladí vás na duši.

Sdílejte článek