Kultura
08/07/2019 Jaroslav Baďura

KNIHCENTRUM Festival nabídne jedinečný program besed i slevu 20 %

Letní měsíce lákají návštěvníky Ostravy celou mozaikou kulturních akcí a největší knihkupectví v Moravskoslezském kraji k nim přispěje KNIHCENTRUM Festivalem s nabitým programem.

Ve dnech 17.–19. července budete mít možnost navštívit každý den sérii besed s exkluzivními hosty. Po dobu festivalu navíc platí sleva 20 % na veškerý sortiment knihkupectví i kavárny.

Jako první zavítá do DOMU KNIHY KNIHCENTRUM.cz česká spisovatelka a překladatelka Radka Denemarková. Představí publiku svou nejnovější knihu Hodiny z olova, za kterou získala ocenění Magnesia Litera, a prozradí také, proč k jejímu napsání našla podnět v Číně.

Pokud máte blízko k přírodě, osloví vás vystoupení Barbory Tlusté. S úsměvem se totiž pustila do boje proti nadprodukci odpadů tím, že začala u sebe. Napsala první českou knihu o životním stylu zero waste, ve které čtenářům předává praktické tipy. Prozradí vám, jak krůček po krůčku zavést do svého každodenního života nakupování a hospodaření bez obalu.

Se skvělými řečníky o filozofii i cestování

Ve čtvrtek si budete moci poslechnout názory na dění ve společnosti z úst uznávaného ekonoma Tomáše Sedláčka, který byl zařazen mezi stovku nejvlivnějších světových myslitelů.

Populární cestovatel Jiří Kolbaba si plní své dávné sny tím, že dokumentuje a fotografuje cestovatelská dobrodružství. Na besedě bude vyprávět o tom, jak to vypadá v exotických končinách světa.

Německý režisér a zároveň propagátor duchovního léčení Clemens Kuby už léta zkoumá podstatu lidského zdraví. Vlastní zkušenost se spontánním uzdravením ho inspirovala k natočení filmů a napsání knih, se kterými návštěvníky seznámí.

Práce na hraně nebezpečí

O vzestupu do druhé nejvyšší světové vojenské funkce a jejím zákulisí bude mluvit generál Armády České republiky Petr Pavel. Společně s publicistou Vladimírem Mertlíkem představí svou biografii s názvem V první linii.

Zážitky ze zahraničních misí zachytil chirurg bez hranic Tomáš Šebek už v několika poutavých knihách. Na setkání s ním si poslechnete, jak vypadá práce lékařů v oblastech zasažených katastrofou či válkou.

Kompletní program KNIHCENTRUM festivalu a rezervace na besedy:

Středa 17. července 12:00 – Radka Denemarková: Hodiny z olova

Středa 17. července ve 14:00 – Barbora Tlustá: Bez obalu

Středa 17. července v 16:00 – Martin Krejsa: Navždy první

Čtvrtek 18. července v 12:00 – Tomáš Sedláček: Druhá derivace touhy

Čtvrtek 18. července v 14:00 – Jiří Kolbaba: Očarovaná Havaj

Čtvrtek 18. července v 15:30 – Clemens Kuby: Žitá reinkarnace

Pátek 19. července v 13:00 - Marika Dumková a David Čech: Busny Tam

Pátek 19. července v 15:00 – gen. Petr Pavel a Vladimír Mertlík: V první linii

Pátek 19. července v 16:30 – Tomáš Šebek: Mise Haiti

Sdílejte článek