Nejnovější zprávy: Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo Žádných 300 fanoušků. V Karviné nepůjde na fotbal kvůli pandemii nikdo

Společnost

Kolik je v kraji nakažených? Počty ministerstva a hygieny se liší

Je v Moravskoslezském kraji k dnešnímu ránu 252 nakažených, jak uvádí Krajská hygienická stanice, nebo 280, jak na je nyní uvedeno na webu ministerstva zdravotnictví?

Mapa: KHS

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák v sobotu pozdě večer zveřejnil novou mapku s celkovým počtem 252 nakažených v Moravskoslezském kraji.

To by byla poměrně příznivá zpráva, protože nárůst počtu nových nakažených by byl jedním z nejnižších za poslední dobu.

Jenomže ve stejnou dobu uvedlo ministerstvo zdravotnictví na svém oficiálním webu onemocneni-aktualne.mzcr.cz 271 nakažených (dnes ráno je tam uvedeno dokonce již 280).

"Pro mě jako pro šéfa krizového štábu v Moravskoslezském kraji jsou směrodatná čísla hygieniků," uvedl hejtman Ivo Vondrák.

Později upřesnil, v čem zřejmě spočívá rozdíl mezi údaji hygieniků a ministerstva.

"Takže to je prý tak, že někteří lidé s trvalým bydlištěm v Moravskoslezském kraji byli testování jinde a tam se i léčí. Takže v kraji by skutečně mělo být pouze 252 pozitivně testovaných," uvedl hejtman. Tabulka ministerstva skutečně uvádí, že jde o nakažené s trvalým bydlištěm v jednotlivých krajích.