Sport
26/05/2018 Tomáš Svoboda

Konec kariéry? Rozhodnu se během dovolené, řekl Baroš

Před sezónou si přál zažít v Ostravě krásné loučení s kariérou, a to se mu vyplnilo. Milan Baroš dotáhl jako kapitán devíti góly Baník k vytoužené záchraně. Nyní si bere čas na rozmyšlenou, zda bude ještě dál hrát.

"Byla to extrémně náročná sezona a jsem šťastný, že jsme ji zachránili za minutu dvanáct. Během dovolené se rozhodnu, co dále a jestli ještě budu pokračovat," citoval Baroše twitterový účet ostravského klubu po sobotním zápase se Zbrojovkou Brno.

Baník v něm vyhrál 2:0, čímž si definitivně zajistil záchranu v první lize.

Legendární lídr se v posledním zápase náročné sezóny objevil až v 74. minutě. Zdravotní trable, které plynuly ze svalového zranění z utkání s Libercem, mu více nedovolily.

Právě zdravotní hledisko tak bude v dalších dnech hodně zvažovat.

"Nejhorší jsou svalová zranění, protože vím, že to si tělo začíná říkat stop. Naštěstí to nebylo nic vážného, jen si asi tělo řeklo, že jsem na jaře odehrál dost zápasů a chtělo asi pauzu. Uvidím, jak se domluvím doma s manželkou a s dětmi," řekl dále Baroš v rozhovoru pro klubový web.

Jak ještě doplnil, pro svoji budoucnost měl připravené dva scénaře. Pokud by Baník sestoupil, ikona týmu by v kariéře určitě pokračovala. Záchrana, na které se podílel velmi obětavými výkony, jej ovšem vede i k jiným myšlenkám.

"Je to pro mě těžké s tím věkem a bolestmi, co mám. Hlava pořád chce, dokud mám týmu co dát, tak nad tím popřemýšlím. Bude to těžké rozhodování, ale nějak se rozhodnout musím," dodal Baroš.

Sdílejte článek