Komentáře
05/01/2020 ČTK

Konečně. Na jaře se začne stavět obchvat Karviné. V plánech je od roku 1977

​Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje na jaro zahájení stavby obchvatu Karviné.

Nyní vyhodnocuje nabídky, které podali uchazeči o zakázku. Předpokládaná cena stavby je bez DPH 1,106 miliardy korun. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ŘSD.

Mluvčí karvinské radnice Lukáš Hudeček řekl, že město doufá, že obchvat, na který Karviná čeká více než 20 let, konečně uleví dopravě i lidem v centru.

Generální ředitel ŘSD Radek Mátl na twitteru uvedl, že na stavbu obchvatu Karviné obdržel podnik deset nabídek.

"Nejvýhodnější nabídku podala společnost Skanska ve výši 898 milionů korun. Se začátkem stavební sezony 2020 se předpokládá zahájení stavby," uvedl Mátl.

Stavba má být hotova za dva roky. "Jsou provedené přípravné práce stavby (včetně demolice pozemních objektů). Vykoupeny jsou všechny pozemky potřebné pro stavbu. Jsou vydaná stavební povolení na všechny stavební objekty," uvedlo ŘSD.

Silnice bude dlouhá téměř tři kilometry a její součástí bude kilometrová protihluková stěna, most nebo podchod pro pěší. Stavba bude dvoupruhá, půjde o přeložku silnice I/67, která vede středem Karviné.

Silnice povede od křižovatky Nádražní ulice s Ostravskou (I/59) kolem jezera s karvinskou loděnicí a městské části Darkov. Na silnici I/67 se napojí za městem u takzvaného Darkovského moře.

"Očekáváme, že to z města vyvede tranzitní dopravu, která míří do Polska směrem na Český Těšín a opačně," řekl mluvčí Hudeček. Obchvat města je v územních plánech už od roku 1977.

"Těžká auta nebudou jezdit přes město, kde se zlepší ovzduší i prostředí pro obyvatele a centrum se uklidní. Jsme rádi, že se tak konečně děje, že se konečně dočkáme, protože na to čekáme už přes 20 let," řekl Hudeček.

Sdílejte článek