OSTRAVA-JIH
10/08/2020 Jan Valtr

Konečně: ​Začala rekonstrukce podchodu u náměstí Ostrava-Jih

Cestující musí využít náhradní tramvajové zastávky u křižovatky s ulicí Provaznickou.

Dnes začala rekonstrukce podchodu u náměstí Ostrava-Jih. Od rána na místě nezastavují tramvaje, zastávky pro oba směry se přesunuly na dočasné ostrůvky u křižovatky ulic Horní a Provaznická.

Náhradní nástupiště se tak nachází pár minut severně od původních zastávek. Postavena jsou ze dřeva a dalších recyklovatelných materiálů.

Přestože je podchod oplocen a na přemístění zastávek kolemjdoucí upozorňují cedule, někteří lidé přebíhají rušnou silnici, aby se dostali k nefunkčním zastávkám, nebo chodí po tramvajových kolejích.

Opravený podchod bude bezpečnější, městský obvod ho vybaví novým osvětlením a kamerami. Přibudou také čtyři bezbariérové plošiny a orientační systém pro nevidomé.

Vzhled koridorů i schodišť naváže na nedávno renovované náměstí a zastřešené tramvajové zastávky, které loni v duchu původního řešení zrekonstruoval Dopravní podnik Ostrava.

Rekonstrukce vyjde přibližně na 26 milionů korun, hotovo má být na konci ledna.

Podchod spojující Hotelový dům Hlubina, zastávky hromadné dopravy a náměstí s obchodním centrem prochází velkou opravou poprvé po téměř třiceti letech.

Tehdy ho městský obvod postavil spolu s budovou finančního úřadu. Tramvaje předtím zastavovaly u křižovatky s ulicí Provaznickou, tedy na místě dnešních dočasných ostrůvků.

Sdílejte článek