Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Auto

Kopřivnická Tatra zvažuje koupi závodu MAN v Rakousku

​Kopřivnická automobilka Tatra Trucks ze skupiny Czechoslovak Group (CSG) miliardáře Michala Strnada projevila zájem o závod německého výrobce nákladních automobilů a autobusů MAN v rakouském Steyru.

Ilustrační foto: Archiv

Napsal to týdeník Hrot, kterému informaci rakouského deníku Oberösterreichische Nachrichten potvrdil mluvčí skupiny CSG Andrej Čírtek.

MAN, který je dceřinou firmou Volkswagenu, chce do roku 2023 propustit v Německu a Rakousku až 9500 lidí, tedy více než čtvrtinu zaměstnanců.

Závod ve Steyru má 2300 zaměstnanců a výroba se z něj má přesunout do Polska a Turecka.

Zájemců o závod bude zřejmě více. Hrot napsal, že rakouská ministryně hospodářství Margarete Schramböcková počátkem října mluvila o vznikajícím "rakouském konsorciu", které by závod mohlo převzít a část pracovních míst zachránit.

Tatra Trucks vyrábí sériové nákladní vozy i speciální automobily na míru. V roce 2019 vyrobila 1181 a prodala 1284 vozidel. Přibližně 80 procent produkce automobilka vyváží.

Loni firma vytvořila provozní zisk před odpisy 365 milionů korun a tržby jí vzrostly meziročně o více než dvě miliardy na 5,88 miliardy korun.

Tatra Trucks má přes 1000 zaměstnanců, dalších více než 600 lidí pracuje v dceřiné firmě Tatra Metalurgie.