Nejnovější zprávy: České dráhy ruší od 28. října pendolina a další spojení mezi Prahou a Ostravou Nákupní centrum Géčko v Porubě je stále otevřeno a rozdává dárky

Auto

​Kopřivnické dny techniky ukážou nákladní i vojenská vozidla

​Nákladní automobily, hasičskou techniku nebo vojenská vozidla uvidí lidé na Kopřivnických dnech techniky, které se o víkendu uskuteční na polygonu společnosti Tatra Trucks v Kopřivnici na Novojičínsku.

Ilustrační foto: koprivnickednytechniky.webnode.cz

Akce, která byla kvůli koronavirovým omezením přeložena z června, se uskuteční za zpřísněných opatření, řekl hlavní organizátor Pavel Farda.

Akce se podle něj začíná připravovat zhruba dva měsíce předem. O jejím konání se tak rozhodovalo v době, kdy situace ohledně pandemie byla klidná a nebylo známo, zda budou v září nějaká omezení.

Od tohoto týdne však začala platit zpřísněná opatření pro hromadné akce. "Pro výstavy, trhy, veletrhy a podobné akce konané převážně ve venkovních prostorách, což jsou i naše dny techniky, je povolená ve stejný čas účast až 2000 osob," uvedl Farda.

Diváci budou na polygonu rozděleni do sektorů. "Plocha má 53.000 metrů čtverečních, takže prostor je určitě dostatečný," řekl Farda. Mezi firmami, které se akce zúčastní, budou větší rozestupy.

"Počty vystavovatelů se mění den ze dne. Bude jich o něco méně, než by jich bylo na jaře, protože se zvláště menší firmy začínají potýkat s ekonomickými problémy způsobenými koronavirovou krizí, ti hlavní vystavovatelé však do Kopřivnice zavítají," uvedl Farda.

Lidé se budou moci svézt vozy Ferrari 458 Italia, Lamborghini Gallardo a Ford Mustang GT 5.0 nebo obrněným transportérem. Budou si moci vyzkoušet různé typy střelnic či jízdu na motokárách. K dispozici bude simulátor formule i rádiem řízené modely.

Vstup na akci je zdarma, areál bude volně přístupný v sobotu i neděli od 09:00 zhruba do 17:00. Děti do patnácti let mohou do areálu pouze v doprovodu dospělých. Pro návštěvníky bude připraveno bezplatné parkoviště v areálu a pro cyklisty hlídaný prostor pro uložení kol.

"Změnu zaznamenají pěší z centra města, pro které je příchod z důvodu stavebních prací v prostoru budoucího nového muzea uzavřen. Ke vstupu je možné použít bránu č. 6 od průmyslové zóny nebo bezplatnou autobusovou dopravu," uvedla Ilona Mazalová z kopřivnické radnice.

Podrobnější informace najdou zájemci na internetových stránkách www.koprivnickednytechniky.cz.