Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Kultura

Kozub, Ferro, Hádek. Prušinovský chce natáčet ve Španělsku a žádá fanoušky o pomoc

​Do hlavních rolí připravovaného filmu Grand Prix obsadil Jan Prušinovský (Okresní přebor, Kobry a užovky), Robina Ferra, Štěpána Kozuba a Kryštofa Hádka.

Foto: ​Offsidemen

„Milí filmoví přátelé, přesto, že je dnešní doba bláznivá a nepřehledná, rozhodli jsme se letos začít natáčet! Film Grand Prix by měla být komedie, která vás rozpláče, nebo drama, které vás rozesměje," říká Jan Prušinovský.

Jakou kombinaci si vyberete, záleží jen na vás. "Naši hrdinové (Kozub, Ferro, Hádek) by vás rádi vzali s sebou na cestu po celé Evropě. Roadmovie komedie je u nás žánr, do kterého se nikdo moc nehrne. Česká republika je pro něj totiž malá," vysvětluje režisér.

A tak se v připravovaném snímku rozhodl, že "ty naše průměrné české hrdiny vyvezeme za hranice".

Tvůrci podle Prušinovského nechtějí vytvářet iluzi německé autopumpy tím, že na českou benzínku dvacet kilometrů za Prahou nalepí nápis Tankstelle.

"A stejně tak nevytvoříme na brněnském nebo mosteckém autodromu dojem, že jste jen pár kilometrů od moře a v centru Katalánska. A díky tomu je z Grand Prix najednou největší film, na kterém jsem kdy pracoval, a to něco stojí."

Aby filmaři mohli v roce 2022 natáčet přímo na okruhu a během Velké ceny, potřebují získat dva miliony korun.

"Věřím, že se nám to podaří. A proto jsme se rozhodli zkusit štěstí a sílu přátel a fanoušků na českém crowdfundingovém portále Donio https://www.donio.cz/grandprix . Připravili jsme si pro dárce mnoho odměn spojených s tématem filmu, například kurz bezpečné jízdy, komparz na autocrossových závodech v Nové Pace nebo individuální videopozdrav od herců."

Tvůrci filmové fanoušky prosí o podporu a pomoc. "Budeme vám vděčni za podporu i za to, když o našich záměrech budete dále informovat své přátele. Staňte se fanoušky a podporovateli filmu a vydejte se na dobrodružnou cestu s námi. Bude to adrenalin," slibuje Prušinovský.