Nejnovější zprávy: Průlomová novinka. Záchranáři mohou poskytnout transfuzi už ve vrtulníku Česká stopa v Londýně. Na opravu Big Benu bylo použito lešení z Karviné

Proměny kraje

Kraj sklidil chválu za digitalizaci ve zdravotnictví. Dostal cenu za Portál pacienta

Moravskoslezský kraj získal ocenění na odborné konferenci INMED – Digitalizace českého zdravotnictví, která se konala na konci června v Praze.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Portál pacienta je komunikační nástroj pro pacienty i poskytovatele zdravotních služeb. Krajská zdravotnická zařízení si jeho prostřednictvím vyměňují informace, pacienti si přes něj mohou objednat termín u lékaře nebo mohou nahlédnout do své zdravotnické dokumentace.

„Digitalizace významně zvýšila kvalitu zdravotnické péče v Moravskoslezském kraji. Díky našemu portálu si mohou nemocnice zřizované krajem a zdravotnická záchranná služba bezpečně vyměňovat informace, umí se propojit i s ostatními poskytovateli zdravotních služeb. Informační systémy jednotlivých zdravotnických zařízení spolu komunikují, jejich vzájemná interakce výrazně urychluje a zefektivňuje péči,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer a upozornil, že Portál pacienta, který získal ocenění za nejlepší projekt v oblasti eHealth, slouží také veřejnosti.

„Pacienti si mohou prostřednictvím portálu rezervovat termín ve zdravotnickém zařízení. Jedinečnou funkcí portálu je pak vzdálený přístup pacientů k vlastním zdravotním záznamům, ten ovšem mají pouze registrovaní a ověření pacienti. Digitalizace jakéhokoliv systému je velmi náročný proces po stránce administrativní, technické ale i bezpečnostní. Jsem rád, že se nám podařilo tento proces zdárně dokončit tak, aby sloužil zdravotníkům i těm, o které pečují,“ uzavřel Gebauer.