Nejnovější zprávy: Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo Žádných 300 fanoušků. V Karviné nepůjde na fotbal kvůli pandemii nikdo

Společnost

Krajská hygienička se omluvila sestřičce, která podle ní roznášela koronavirus

Krajská hygienička Pavla Svrčinová, která dnes na mítinku po zasedání krizového štábu hovořila o nezodpovědné zdravotní sestře, která chodila i s potížemi do práce a nakazila řadu lidí, se vpodvečer za svá slova omluvila.

Krajská hygienička Pavla Svrčinová. Foto: Petr Broulík

Magazín PATRIOT, který jako jediný přinesl rozhovor se zmíněnou zdravotní sestrou, přináší omluvu hlavní hygieničky v plném znění.

"Dne 27. 3. 2020 byla na tiskové konferenci po jednání bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje poskytnuta nepravdivá informace o docházení do zaměstnání zdravotní sestry onkologického oddělení v době kdy již byla zjevně nemocná.

Bohužel tato informace nebyla pravdivá, bohužel jsem si v tomto případě neověřila informace poskytnuté mými podřízenými. Moje jednání nemělo poškodit danou pracovnici ani společnost Agel a.s.

Dnes jsem se telefonicky a e-mailem této zdravotní sestře omluvila. Omluva byla zaslána i vedení jejího zaměstnavatele Agel a.s.

MUDr. Pavla Svrčinová, Ph.D. vedoucí služebního úřadu ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě"