Společnost
06/06/2017 Jaroslav Baďura

Kritických 90 minut: Záchranáři museli ošetřit 6 zraněných dětí

Posádky zdravotnické záchranné služby vyjížděly v průběhu pondělního odpoledne k sérii dětských úrazů.

Ty se odehrály na různých místech Moravskoslezského kraje a záchranáři museli mezi půl třetí a čtvrtou hodinou zasahovat hned u šesti zraněných dětí.

„Nejprve bylo nutno ošetřit osmiletou dívku na Třinecku, která spadla při jízdě na koloběžce. Přivodila si poranění nohy a záchranáři ji předali do další péče na chirurgii třinecké nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Jen o dvacet minut později zasahovaly týmy záchranářů u chlapce v Ostravě – ten se jako cyklista střetl s automobilem. Utrpěl poranění nohy a po ošetření na místě události byl předán v ostravské fakultní nemocnici.

Krátce nato byl za podobných okolností zraněn o rok starší hoch na Novojičínsku. Pacienta ošetřovala posádka letecké záchranné služby spolu s týmem rychlé zdravotnické pomoci. Také tento hoch byl předán na urgentním příjmu fakultní nemocnice.

Čtyřleté dítě bylo po patnácté hodině sraženo automobilem v Ostravě. Lékař zjistil poranění hlavy a také u tohoto postiženého bylo nutné další ošetření ve zdravotnickém zařízení.

Před šestnáctou hodinou byli záchranáři voláni k zásahu opět na Ostravsku, a to k tříleté dívce, která se srazila s jiným dítětem. Musela být ošetřena s poraněním hlavy a podezřením na otřes mozku.

Posledním byl pak devítiletý chlapec na Bílé v Beskydech, který spadl na svahu během školního výletu. Způsobil si vážné poranění nohy, pro které byl ošetřen leteckými záchranáři a následně vrtulníkem přepraven do ostravské fakultní nemocnice.

„Letní sezóna je charakteristická zvýšeným počtem dětských úrazů, podobná kumulace v krátkém časovém úseku, navíc během všedního školního dne, je však poměrně výjimečným jevem,“ dodal mluvčí Humpl.

Sdílejte článek