Nejnovější zprávy: ​Podobu památníku válečným veteránům určí výtvarně-architektonická soutěž Nebojte se nabídnout seniorům pomoc, říká dobrovolnice

Společnost

Krušná větrná noc. Hasiči v Moravskoslezském kraji vyjížděli k 76 případům

​Silný vítr a déšť, které o uplynulém víkendu zasáhly území České republiky, opětovně zaměstnávaly i hasiče v Moravskoslezském kraji.

Ilustrační foto: Tomáš Lach

"Aktuálně, k šesté hodině ranní, pondělí 24. února 2020, hasiči zasahovali celkem u 76 událostí," uvedl mluvčí hasičů Mirek Gašparín.

Převážná většina událostí byla řešena v noci z neděle na pondělí. Nejvíce postiženými okresy jsou okresy Frýdek-Místek (31 událostí), Ostrava (15 událostí.) a Bruntál (14 událostí).

V převážné většině událostí se jednalo o spadlé stromy, které bránily provozu na komunikacích, ohrožovaly osoby, nebo poškodily a ohrožovaly budovy.

"Tento počet událostí ale s největší pravděpodobností nebude konečný. Je předpoklad, že další nové události budou řešeny i v průběhu dnešního dne," dodal mluvčí.

Mluvčá Skupiny ČEZ Vladislav Sobol řekl, že k sedmé hodině ranní energetici řešili 6 poruch na vysokém napětí. "Situace se postupně zlepšuje, kolem půlnoci to bylo 8 poruch."

Bez proudu bylo v tom čase přibližně 450 odběratelů, především v těchto regionech: Jablunkovsko a Dolní Lomná, Malá Šťáhle, Staré Hamry.