Nejnovější zprávy: Převrat! Vondrák má jako hejtman skončit, kdo ho nahradí? Mladá žena na Frýdecko-Místecku přežila srážku s vlakem

Společnost

Krvácel z rány na hlavě, nemohl na nohy. Senior linka zachránila další život

V pondělí 9. května krátce před jednou hodinou ranní aktivoval tlačítko zdravotní nouze Senior linky jednadevadesátiletý senior, který ve svém bytě v Ostravě-Porubě upadl a vlivem pádu si způsobil krvácející poranění hlavy.

Foto: se souhlasem Městské policie Ostrava

Hlídka se do bytu seniora dostala díky sousedce, která měla klíče od seniorova bytu. Po vstupu do bytu si strážníci v obývacím pokoji všimli na břichu ležícího seniora, který se nebyl schopen sám zvednout ze země.

Senior krvácel z rány na hlavě, proto mu strážníci poskytli první pomoc a kontrolovali životní funkce až do příjezdu zdravotníků, které na místo rovněž přivolali. Zraněný senior byl zdravotníky po ošetření převezen na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

„O projekt Senior linky je v Ostravě ze strany seniorů velký zájem. Aktuálně je na Senior linku připojeno celkem 525 seniorů. Poptávka v současné chvíli převyšuje nabídku,“ uvedl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Do projektu Senior linky mohou být zařazeni osaměle žijící senioři starší 65 let a osoby s vážným zdravotním hendikepem. Projekt je financován z prostředků statutárního města Ostravy a Ministerstva vnitra ČR.