Společnost
05/12/2015 Jaroslav Baďura

Kulečníková elita se utká na malém stole v Bohumíně

Nejlepší čeští kulečníkáři se po roce sjedou opět do Bohumína na ojedinělý český turnaj na malém stole. Devítka nejlepších kulečníkových mistrů se totiž mezi sebou utká hned ve třech kulečníkových disciplínách najednou - kádru, jednobandu a trojbandu.

Dvoudenní Turnaj mistrů města Bohumína propukne v sobotu 5. a potrvá až do neděle 6. prosince v herně na náměstí Budoucnosti v centru Bohumína.

„U nás v Bohumíně se schází vždy výkvět českého karambolu a zúčastnit se turnaje mistrů je ctí pro každého pozvaného hráče. Vstupenkou na náš turnaj je buď titul mistra republiky nebo mistra Evropy. Tradice vznikla už v roce 2001 a za tu dobu jsme odehráli s jednou dvouletou pauzou dohromady dvanáct ročníků,“ říká za pořadatele z BC Bohumín Miroslav Andrejovský, který na turnaji změří síly s osmi protivníky.

Na letošní 13. ročník turnaje dorazí z Brna expert na trojband Martin Boháč a mistr Evropy Marek Faus. Ten patří mezi nejúspěšnější bojovníky turnaje. Vždy, když se jej zúčastnil, vybojoval zlatou medaili. Z Prahy přijede Ota Truksa, který nevynechal ani jediný ročník turnaje.

Za Ústí nad Labem bude bojovat nejmladší účastník turnaje Adam Kozák, který patří k mladé bojovné krvi českého karambolu. Nebude chybět ani Havířovák Ivo Gazdoš, jehož nejsilnější zbraní je trojband a nejčastějším umístěním na turnaji mistrů druhá příčka, a také jeho kolega Vladimír Stareček, který je skvělý v jednobandu i trojbandu.

Premiéru na letošním turnaji zažije Jan Dvořáček z Ostravy, který je letošním černým koněm turnaje. Za domácí hráče budou bojovat hned dva zkušení matadorští mistři, a to dvojnásobný vítěz turnaje Miroslav Andrejovský, který je držitelem českého rekordu 2737 karambolů ve volné hře, a nejvyšší hráč turnaje a obhájce loňského vítězství Milan Ráček, vyrovnaný ve všech disciplínách.

Dvoudenní kulečníkový maratón propukne v sobotu 5. prosince v 10 hodin. První zápasy přijdou na řadu hned v 10:30 hodin. Čtvrtfinálová utkání se odehrají od 16:30 hodin. Semifinále začíná v neděli 18. prosince od 10 hodin a finále odstartuje ve 13 hodin. Vyhlášení výsledků a slavnostní zakončení turnaje je naplánováno na 16 hodin.

Garantem turnaje je stejně jako v předchozích ročnících starosta a senátor Petr Vícha. Město Bohumín podpořilo 13. ročník částkou 45 tisíc korun.

Sdílejte článek