Nejnovější zprávy: Muzejníci odhalili pozoruhodný podvod ostravských radních Sezóna začíná, Ondráš a Radegastův Šenk jsou magnety nejen pro cyklisty

Gastronomie

Kulový blesk. Tři ostravské podniky se stěhují, jeden končí

Nový rok s sebou přinesl spoustu změn. Ty se dotkly také ostravské gastroscény.

Oblíbený ostravský podnik STORYof... coffee&bar zavřel. Foto: Jan Valtr

Jedním z podniků, který mění své sídlo, je Nha Cretcheu Café & Restaurant. Restaurace s kuchyní v moderním podání šéfkuchaře Jamieho Santose, který je původem z Kapverdských ostrovů, ukončila svůj provoz na náměstí Svatopluka Čecha a stěhuje se na Janáčkovu ulici místo Los Capolitos. „Věříme, že vše půjde dle plánu a že již 9. ledna uděláme pořádnou grand opening párty,” zní z restaurace.

Co ale bude s Los Capolitos? Oblíbená mexická restaurace v Ostravě zůstává, pouze se přesouvá zhruba o 200 metrů dál na ulici Českobratrskou. „Chystáme úplně novou, vymazlenou a větší pobočku. Bude nám to ještě chvíli trvat, takže otevřeme nejspíše ke konci ledna,” hlásí Los Capolitos.

Stěhuje se také ostravský Shothouse, který opouští prostor v ostravském divadle Studio G, kde se hledá nový nájemce. „Za nás se jedná o super místo, po kterém nám bude velmi smutno. Ale rozhodli jsme se přestěhovat z důvodů větší nezávislosti a také rozšíření v podobě kuchyně, která se na novém místě nachází,” stojí v prohlášení podniku.

Shothouse, který nabízí výběrovou kávu, prémiové toniky a kvalitní giny, bude od konce února fungovat na ulici Nádražní místo STORYof... coffee&bar. Ten naopak končí - vinou koronavirových opatření svůj provoz uzavřel v průběhu prosince. Je to již nadobro. Přišlo nám o malinko lepší se rozhodnout sami, než aby to za nás udělala vláda. Nikam jinam se nestěhujeme,” uvedl spoluzakladatel Jakub Tioka.