Kultura
02/06/2024 Petr Sobol

Kultura pod hvězdami odstartovala. Přiveze skvělé divadlo i známé muzikály

Foto: se souhlasem Kultury pod hvězdami

V květnu odstartovalo léto plné kultury a zábavy. Nejen muzikálové tituly se objeví v celkem 22 městech a zavítají i na Slovensko. Diváci se mohou těšit na známé písně, populární tváře, a to vše pod širým nebem. Kultury pod hvězdami se dočkají i lidé ve Frýdku-Místku nebo Hradci nad Moravicí.

Kultura pod hvězdami už třináctým rokem baví návštěvníky divadelních představení po celé České republice a na Slovensku. Letos své působení rozšířila na 16 českých a šest slovenským míst. Kulturní počiny si tak mohou užít lidé od Chomutova, přes Kroměříž až po Košice.

„Na Kulturu pod hvězdami zveme diváky především kvůli zážitku. Ve většině případů se hrají představení na zámcích nebo přímo na nádvoří zámků a propojení krásného místa s krásným zážitkem, to je to, o co nám jde,“ říká organizátor Radek Priputen. Vše začalo v pátek 17. května v Letním kině Chomutov. Letní kulturní šňůru zahájilo úspěšné představení Děti ráje s písněmi Michala Davida. Cesta Kultury pod hvězdami bude zakončena velkolepou koncertní show Freddie, které proběhne 1. září ve Žďáru nad Sázavou.

V repertoáru Kultury pod hvězdami převládají hlavně výpravné koncertní verze muzikálů, jako jsou Rebelové, Dracula, Sladké mámení nebo Kleopatra. Na své si i letos přijdou milovníci činohry. Nechybí zvučné tituly a komedie, žhavou novinkou v programu je uvedení koncertní verze muzikálu Troja, který měl tento rok premiéru v pražském Divadle Broadway. Další novinkou jsou dětská představení BibiBum či Lollipopz.

„Jsme rádi, že se nám daří navyšovat počet představení i lokací a můžeme tak zprostředkovat něco jedinečného a neotřelého ještě více lidem,“ dodává Priputen. Dohromady čítá letošní ročník přes 100 představení.

V termínu od 27. do 30. června Kultura pod hvězdami zavítá do Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku, kde postupně nabídne Prodanou nevěstu, Okno mé lásky, Draculu a Sladké mámení. V Hradci nad Moravicí se 2. srpna odehrají Muzikály naruby, o den později jsou na programu dvakrát Děti ráje a v neděli se diváci mohou těšit na komedii Na poslední chvíli a muzikál Dracula.

Vstupenky jsou k dispozici na webových stránkách Kultury pod hvězdami. Za předpokladu, že je představení již vyprodané, poskytuje Kultura pod hvězdami také službu Hlídacího psa, který podá registrovaným uživatelům informace o uvolněných místech.

Sdílejte článek