Nejnovější zprávy: Neznámý muž nepřežil střet s vlakem mezi Jistebníkem a Studénkou Louka na bývalé skládce se stala útočištěm pro včely

Regiony

Kvůli požáru na benzince byly evakuovány desítky lidí

Desítky lidí dnes policie evakuovala kvůli požáru plynu unikajícího z nádrží na LPG (zkapalněný ropný plyn) na čerpací stanici v Českém Těšíně.

Foto: HZS MSK

Policie zadržela jednoho člověka, řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková. Hašení může trvat až dva dny a celou dobu bude muset být zavřená Karvinská ulice, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Hasiči předběžně odhadli škodu na dva miliony korun.

Policie zadrženého ještě neobvinila. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení s trestní sazbou od tří do osmi let," řekla mluvčí. Dodala, že vyšetřovacích verzí je několik. Bližší informace k nim či osobě podezřelého policie zatím zveřejňovat nebude.

Požár vypukl okolo 04:00 v areálu čerpací stanice. Plyn uniká ze dvou propojených nadzemních zásobníků o objemu deseti metrů krychlových, které byly zaplněny z 80 procent. Hasiči je chladí vodou, měří teplotu a nechávají unikající plyn kontrolovaně dohořet.

"Délka hašení se nedá odhadnout. Můžou to být dvě hodiny i dva dny. S ohledem na zajištění bezpečnosti po dobu požáru a jeho hašení bude muset zůstat uzavřena přilehlá komunikace," řekl ČTK Kůdela.

Podle facebooku města je na vině údajně neodborná manipulace člověka, který k tomu neměl oprávnění. Starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková ČTK řekla, že informace vyplývala z prvotního hlášení. POzději ji potvrdit nemohla. "Čekáme na oficiální stanovisko a vyjádření," řekla. Dodala, že pozitivní je to, že se požár podařilo dostat pod kontrolu. "Doba hašení se nyní nedá odhadovat. Předpoklad je, že to bude minimálně do 16:00," řekla starostka.

Z přilehlých objektů bylo evakuováno několik desítek lidí, uvedla policejní mluvčí. Policie odklání dopravu.

Zavřeno je několik set metrů Karvinské ulice od sjezdu z dálnice D48 směrem do centra Českého Těšína. "Nebezpečná zóna je vytyčena do vzdálenosti 50 až 100 metrů. Je třeba vrcholné opatrnosti. V bezpečné vzdálenosti se pohybují i hasiči," řekl Kůdela.