Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Proměny kraje

Letecká linka z Ostravy do Prahy se osvědčila, bude létat dále

​Zájem cestujících o lety mezi Ostravou a hlavním městem rozhodl o prodloužení provozu na lince Ostrava – Praha.

Ilustrační foto: Archiv

Letecká společnost LOT Polish Airlines bude na této trase prozatím létat do 17. ledna příštího roku.

Kromě spojení do Prahy mohou cestující využít také leteckou linku z Ostravy do Varšavy a návaznými lety dále pokračovat do dalších evropských destinací.

„Máme radost, že i přes omezení, které do letecké dopravy a do cestování vůbec přinesla pandemie, si cestující linku oblíbili a že ji využívají. Za to jim patří obrovské díky. Cestování letadlem patří mezi nejrychlejší způsob dopravy, let do hlavního města trvá necelou hodinu. Také z hlediska bezpečnosti je linka nejlepší volbou – pravděpodobnost nákazy v letadle je díky cirkulaci vzduchu téměř nulová,“ uvedl Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava.

„Letadla mezi Ostravou a Prahou zatím létají jen ve zkušebním provozu. Jsem rád, že dopravce prodloužil zkušební lhůtu do poloviny ledna. Máme větší prostor LOT přesvědčit, že bude tato linka využívaná," řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

"V náš neprospěch aktuálně hraje aktuální epidemická situace. Ochromený je cestovní ruch, ne všechny firmy jedou na plný plyn, lidé se více zdržují doma. Právě proto velmi apeluji na všechny, kteří v nejbližších týdnech směrem na Prahu zamíří. Leťte letadlem, pomozte nám tuto linku rozlítat i do budoucna, přispějte k tomu, abychom byli lépe propojení se zbytkem světa,“ řekl náměstek Radek Podstawka s tím, že cestujícím stačí být na mošnovském letišti necelou hodinu před odletem a letenky se dají koupit od 770 korun.

Letový řád zůstává stejný, létat se bude i nadále pětkrát týdně.