Cestování
30/06/2024 Petr Sobol

Letní autobusová linka propojí Ostravu s Jeseníky, poprvé vyjela v sobotu

Foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

I letos bude cestování do Jeseníků pohodlnější a dostupnější nejen pro cyklisty. Zájemci se díky speciální autobusové lince dostanou bez přestupu z Ostravy až na Červenohorské sedlo a zpět.

Linka, která propojí moravskoslezskou i olomouckou část Jeseníků, vyjela poprvé v sobotu 29. června.

„Těší mě, že se podařilo propojit moravskoslezskou a olomouckou část Jeseníků, je jasné, že turisty a cyklisty hranice krajů nezajímají a chtějí se pohodlně dostat do našich krásných hor,“ řekla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková. „Jedná se o přímé spojení z Ostravy přes Opavu, Bruntál, Malou Morávku a Červenohorské sedlo až do Koutů nad Desnou. Autobus bude jezdit o víkendech a o svátcích až do 1. září. Přepravovat bude i kola, kapacita cyklovleku bude sedm kol," dodala.

Stejně jako v loňském roce provoz linky finančně podpořila olomoucká i moravskoslezská centrála cestovního ruchu. „Je skvělé, že se nám podařilo propojit oba kouty Jeseníků. Lidé nebudou muset složitě řešit parkování. Budou moci nechat auto třeba na parkovišti v moravskoslezské části Jeseníků, například v Karlově Studánce, kde mají nový systém parkování, vydat se na hřebenovou túru do olomoucké části a pak se autobusem dostanou pohodlně zpět k vozu,“ řekl jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela s tím, že z mnoha zastávek tohoto spoje lze naplánovat pěkný výlet. „Lidé se mohou napojit na různé turistické trasy nebo cyklistické stezky. Těší mě, že se podílíme na tom, aby byly Jeseníky pro turisty dostupnější.“

Sdílejte článek