Kultura
01/08/2019 Jaroslav Baďura

Letní Shakespearovské slavnosti pokračují komedií Dobrý konec všechno spraví

Neděle 4. srpna a také pondělí a úterý bude na Slezskoostravském hradě patřit pokračování Letních Shakespearovských slavností a komedii Dobrý konec všechno spraví.

Méně známý shakespearovský titul Dobrý konec všechno spraví je něžně melancholická komedie plná dobrodružství, lásky a zázraků. Má mezi Shakespearovými hrami výjimečné postavení, je to jedno z jeho rozloučení se žánrem komedie.

Že zázraky se už nedějí? A co když chudá dcera věhlasného lékaře uvěří, že s recepty svého otce uzdraví francouzského krále a získá za manžela nedosažitelného Bertrama? Vše se ale podivně zauzlí.

Paříž, Florencie, Compostela, dobrodružství milostná i válečná, k tomu věčná „obléhání“; chvástavý voják, zrádný přítel, apokalyptický šašek, záletný manžel svedený vlastní ženou… a dobrý konec pro všechny vdané i nevdané!

Hrají: Anna Fialová (Helena), Martin Siničák (Bertram), Ondřej Pavelka (Parol), Marie Durnová (hraběnka roussillonská), Jan Vlasák (Lafeu), Martin Dejdar / Oldřich Vízner (král francouzský), David Janošek (šašek Lavache), David Novotný / Filip Kaňkovský (správce Rinaldo), Kateřina Holánová (vdova), Anna Stropnická (Diana, dcera vdovy), Magdalena Lážnovská (Mariana), Martin Matejka (první pán), Pavel Tesař (druhý pán), Jan Lepšík (voják).

Tvůrčí tým: Martin Hilský (překlad), Jan Antonín Pitínský (režie), Petr Osolsobě (dramaturgie), Jan Štěpánek (scéna), Jana Preková (kostýmy), Vladimír Franz (hudba), Magdalena Lážnovská (asistentka režie), Pavla Sližová (produkce).

Představení v rámci Letních Shakespearovských slavností začínají vždy v půl deváté, vstup do areálu je možný hodinu předem.

Sdílejte článek