Kultura
28/07/2019 Jaroslav Baďura

Letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě uvedou Othella v originále

​Ani letos nebude na Letních shakespearovských slavnostech, které se konají od 15. července do 12. srpna, chybět představení v angličtině v podání Prague Shakespeare Company.

Představení se koná v areálu Slezskoostravského hradu v úterý 30. července.

Jediný profesionální anglickojazyčný soubor v České republice tentokrát uvede odvážné nastudování Othella, slavnou tragédii pronikající do nejhlubších zákoutí sexuality, smyslné touhy a žárlivosti.

V této divadelní klasice se také představuje jeden z nejsvůdnějších padouchů světové literatury vůbec – manipulativní Jago. Zvítězí síla lásky, nebo ničivá podezíravost?

Kromě krás shakespearovské angličtiny si diváci užijí i pozoruhodnou kombinaci tradičních kostýmů v jakobínském stylu s moderními scénickými prvky, které dodávají známému příběhu svěžest a modernost. Hra je uváděna s českými titulky.

Hrají: Nari Blair-Mangat (Othello), Guy Roberts (Jago), Jessica Boone (Desdemona), Taylor Napier (Cassio), Ray Paolino (Brabantio), Scott Bellefeuille (Montano), Erik Black (Duke), Jeff Smith (Lodovico), Kat Cordes / Rosalind Roe Jackson / Haley Rade (Bianca), Ray Jacindo, Brian Cook (Ensemble)

Tvůrčí tým: Guy Roberts (režie), Patrick Neil Doyle (hudba), Eva Bellefeuille a Chris Vinz (kostýmy), Markéta Fantová (scéna), Přemysl Janda (světla), Eric Sammons (produkce)

Představení v rámci Letních Shakespearovských slavností začínají vždy v půl deváté, vstup do areálu je možný hodinu předem.

Sdílejte článek