Nejnovější zprávy: 30 let svobody: Ocelové srdce Ostravy se dál mění v nový svět Mladé ženy se nadchly pro design. Navrhují baňky ze skla a objevují nadané kolegy

Kultura

Letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě vyvrcholí Komedií omylů

Letošní Letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě ukončí komedie omylů. Představení "obsadí" Slezskoostravský hrad na pět dní od čtvrtka 8. srpna do pondělí 12. srpna, kdy slavnosti skončí.

Foto: Letní Shakespearovské slavnosti

Komedie omylů je nejúspěšnější inscenací Letních shakespearovských slavností v Ostravě. Představení vzniklo pod režijní taktovkou uměleckého šéfa Národního divadla moravskoslezského Petera Gábora v nastudování oblíbených herců z předních ostravských divadel.

Komedie omylů je ranou Shakespearovou hrou s nevšedním humorem a strhujícím tempem, díky kterému si získává přízeň diváků a vyvolává salvy smíchu již po několik staletí.

Hra o dvou sourozeneckých dvojicích – dvojčatech – obsahuje typickou do detailů propracovanou hru s protiklady a paradoxy.

Hrají: Marek Holý (Antifolus Efeský), Aleš Bílík (Antifolus Syrakuský), Vladimír Polák (Dromio Efeský), Jiří Sedláček (Dromio Syrakuský), Pavlína Kafková (Adriana), Tereza Dočkalová (Luciana), Hana Vaňková (Abatyše), Andrea Mohylová (kurtizána), Tomáš Jirman (Angelo), Vladimír Čapka (vévoda), Jan Fišar (Egeon), Ivo Marták (Baltazar), René Šmotek (Skřipec), Libor Olma (strážník), Zbigniew Kalina (kupec), Markéta Matulová (Manča), Barbora Králová, Pavlína Červíčková (kurtizány), Jan Kruba, Stanislav Šterc (strážní).

Tvůrčí tým: Martin Hilský (překlad), Peter Gábor (režie), Marek Pivovar (dramaturgie), Marta Roszkopfová (kostýmy a scéna), Petr Filák a Peter Gábor (hudba), Michaela Šárská (inspice).

Představení v rámci Letních Shakespearovských slavností začínají vždy v půl deváté, vstup do areálu je možný hodinu předem.